سرپرست اداره محیط زیست دماوند خبر داد؛

شمارش بیش از 2000 راس قوچ و میش و کل و بز وحشی در کوه سفید دماوند/ احیای زیستگاه‌ها و افزایش جمعیت حیات وحش در دماوند/ افزایش قابل توجه جمعیت گونه‌های کل و بز وحشی در دماوند

سرپرست اداره محیط زیست دماوند از شمارش بیش از 2000 راس قوچ و میش و کل و بز وحشی در کوه سفید و افزایش قابل توجه جمعیت گونه‌های کل و بز وحشی خبر داد.

محمد فریدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند با اشاره به پایان سرشماری حیات وحش منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند اظهار کرد: برابر برنامه زمان‌بندی از پیش تعیین شده سرشماری پاییزه حیات وحش گونه شاخص کل و بز وحشی منطقه شکار ممنوع کوه سفید توسط محیط‌بانان و جوامع محلی طی یک روز انجام گرفت که نتایج به‌دست آمده حاکی از افزایش قابل توجه جمعیت گونه‌های مذکور می‌باشد.

وی افزود: علی‌رغم تعارضات موجود در منطقه و خشکسالی‌های پی در پی با تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان دماوند و همکاری همه جانبه مردم طبیعت دوست دماوند شاهد احیای زیستگاه‌ها و افزایش جمعیت حیات وحش شهرستان هستیم.

*شمارش بیش از 2000 راس قوچ و میش و کل و بز وحشی در دماوند/ رد پا و سرگین گونه نادر و با ارزش پلنگ ایرانی مشاهده شده است

سرپرست اداره محیط زیست دماوند بیان کرد: در جریان این سرشماری که به روش مشاهده مستقیم و تنها از ۱/۳ منطقه مذکور انجام شد بیش از ۲۰۰۰ رأس انواع گونه‌های قوچ و میش و کل و بز وحشی مشاهده و ثبت گردید.

همچنین بار دیگر حضور و زیست گونه نادر و با ارزش پلنگ ایرانی از روی آثار و نمایه من جمله رد پا و سرگین مشاهده و اثبات و در آینده نزدیک با تعبیه دوربین‌های تله‌ای تصویر آن به ثبت خواهد رسید.

حیات وحش کوه سفید دماوند حیات وحش کوه سفید دماوند حیات وحش کوه سفید دماوند حیات وحش کوه سفید دماوند حیات وحش کوه سفید دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن