کشف و معدوم‌سازی ۱۵۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی و مواد غذایی فاسد در دماوند

۱۵۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی و غذایی فاسد از رستوران‌های بین راهی در شهرستان دماوند کشف و معدوم‌سازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،گشت مشترک نظارتی با حضور تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت به همراه اتاق اصناف از رستوران‌های بین راهی واحدهای عرضه مواد غذایی صورت گرفت.

در این گشت مشترک با تخلفات موارد بهداشتی از جمله تاریخ مصرف گذشته، شرایط نامناسب نگهداری گوشت و مواد غذایی برخورد قانونی شد.

بهمن حسن بیگی، رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: با توجه به گزارش متعدد تخلفات از مراکز عرضه مواد غذایی در سطح شهرستان دماوند گشت مشترکی در این راستا برگزار شد و این شهرستان از شاهراه‌های اصلی از طریق جاده هراز و فیروزکوه به شمال کشور می‌باشد.

وی افزود: در ابتدای این بازرسی‌ها یکی از رستوران‌ها مورد بازدید قرار گرفت و مقادیری زیادی مواد غذایی غیربهداشتی و فاسد کشف و ضبط شد.

رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران گفت: این میزان کشفیات فاسد از این رستوران توسط شبکه دامپزشکی و بهداشت معدوم‌سازی گردید و برای واحد متخلف تشکیل پرونده انجام شد.

حسن بیگی ادامه داد: همچنین در بازدید از یکی از هایپر مارکت‌ها تخلفاتی مبنی‌بر اسلایس کردن میوه‌هایی فاقد مشخصات تولید و فروش آنها که از نظر قانونی این اقدام غیربهداشتی و تخلف است.

وی تصریح کرد: موضوع بعدی که در این گشت مشترک از اهمیت برخوردار است، نگهداری کالاهای تاریخ مصرف گذشته می‌باشد که این اقدام اگر به قصد عرضه غیرقانونی باشد تقلب در کسب محسوب می‌شود.

رئیس تعزیرات حکومتی شرق استان تهران عنوان کرد: در این گشت مشترک تعدادی دیگر از رستوران‌ها بازرسی شدند که فرآورده‌های خام دامی و پخته شده غیربهداشتی داشتند و معدوم‌سازی شدند.

حسن بیگی افزود: به طور کلی طی بازدید چهار رستوران بین راهی حدود ۱۵۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی با ارزش ریالی ۲۰ میلیون تومان کشف و معدوم‌سازی شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه این اقدام در راستای قانون نظام صنفی، تعزیرات حکومتی و بهداشت و درمان تخلف بوده و تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود در گشت‌های نظارتی بعدی برخورد با متخلفان تشدید می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن