رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند:

کسب رتبه اول دماوند در سامانه ثبت طرح‌‌ اشتغال جهت اخذ تسهیلات بانکی/ تشکیل پرونده ۱۰۰ مورد مشاغل خانگی در دماوند/ پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در دماوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند از کسب رتبه اول دماوند در سامانه ثبت طرح‌‌ اشتغال جهت اخذ تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در دماوند شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، علی مشهدی عباسی در پنجمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: طبق آمار سال جاری در سامانه کارا رتبه اول را کسب کردیم و تاکنون ۱۶۲ پرونده به کارگروه اشتغال شهرستان دماوند ارسال شده و در دست بررسی می‌باشد که از این تعداد ۱۴۴ پرونده مصوب شده و به بانک‌ها ارسال شده است.

وی افزود: پرونده‌های در دست بررسی در بانک‌ها ۴۹ مورد و قراردادهای انعقاد شده نیز ۶۶ مورد می‌باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند ادامه داد: در مشاغل خانگی ۱۰۰ پرونده تشکیل شده است و که از این تعداد ۸۱ متقاضی مخصوص بانوان بوده است.

مشهدی عباسی بیان کرد: اداراتی همچون میراث فرهنگی ۳۰ مورد مشاغل خانگی، جهاد کشاورزی دو مورد، صنعت، معدن و تجارت ۶۷ مورد و فرهنگ و ارشاد یک مورد مشاغل خانگی معرفی کرده‌اند.

*پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در دماوند/ بانک‌های دماوند به ۱۷۸ نفر تسهیلات اشتغال پرداخت کردند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند با بیان اینکه بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات در اختیار افراد متقاضی قرار داده‌ایم و پرداختی بانک‌ها به ۱۷۸ پرونده بوده است که تعدادی مربوط به سال گذشته می‌باشد، گفت: در این رابطه بانک ملی ۷ مورد، بانک ملت ۳۷، صادرات ۸۴ و توسعه تعاون ۵۵ مورد وام اشتغال پرداخت کرده‌اند.

مشهدی عباسی در خصوص اینکه ثبت‌نام در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان ۴۱ مورد بوده و تاکنون در سامانه رصد این نهاد ۱۵۳۷ مورد اشتغال ایجاد و ثبت شده است عنوان کرد: همچنین میزان اشتغال توسط اداراتی همچون فنی حرفه‌ای ۵۱۶ مورد، بهزیستی ۳۷ مورد، صنعت و معدن ۴۴۲ مورد و کمیته امداد ۲۹، میراث فرهنگی ۶۶ مورد، جهاد کشاورزی ۲۷۵ مورد، اداره کل تعاون ۱۶۳ مورد و صندوق مهر رضا یک مورد و بنیاد شهید هشت مورد در سامانه ثبت کرده است.

*ثبت ۱۴۳۰ نفر جویای کار در شهرستان دماوند/ ۵۷۹ نفر از افراد جویای کار در فرصت‌های شغلی موجود در دماوند بکار گمارده شده‌اند

وی ادامه داد: طبق آمار ثبت‌نام برای اشتغال در اداره کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۴۳۰ نفر جویای کار از شهرستان دماوند بودند که از این تعداد ۴۱۲ نفر از بانوان بودند و خوشبختانه هیچ یک از ثبت‌نامی‌ها بی‌سواد نبودند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه مجموعاً ۵۷۹ نفر از ثبت‌نام کننده‌ها در فرصت‌های شغلی موجود بکار گمارده شده‌اند، خاطرنشان کرد: اغلب فرصت‌های شغلی در بخش خصوصی صنعت و کشاورزی بوده است که با توجه فرصت‌های شغلی ایجاد شده حدود ۱۲۰۳ مورد را معرفی کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن