رئیس اداره گاز شهرستان دماوند خبر داد؛

کاهش ۷۰ درصدی انشعابات غیرمجاز گاز در شهرستان دماوند

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند در حاشیه برگزاری مانور سیلاب از کاهش ۷۰ درصدی انشعابات غیرمجاز گاز در این شهرستان خبر داد.

اصغر مهری در حاشیه برگزاری مانور سیلاب و نقش امداد گاز در اقدامات به‌موقع رفع نقص در روستای اتابک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: این مانور بر اساس برنامه‌های سالیانه از طریق شرکت گاز استان تهران تدوین می‌شود و در تمام شهرهای استان تهران برگزار می‌گردد.

وی افزود: به‌طورکلی مانورهای مختلفی در سطح شهرستان دماوند برگزار می‌شود اما در سال جاری مانور قطع گاز بر اثر سیل در شهر آبسرد برگزار شد.

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند ادامه داد: عوامل هلال‌احمر، اورژانس و بسیج در این سناریو تعریف شده بودند و با هماهنگی‌های صورت گرفته با موفقیت انجام و به پایان رسید؛ با اتمام این عملیات همه مراحل و مقدمات اجرایی جمع‌بندی شده و درنهایت نقاط قوت و ضعف آن موردبررسی قرار می‌گیرد.

مهری هدف از برگزاری مانورها را شناسایی نقاط قوت و ضعف در ادارات دانست و گفت: نقاط قوت و ضعف شناسایی می‌شود و پس از اعلام نتایج ارزیابی نهایی اعلام خواهد شد.

وی در خصوص امدادرسانی اداره گاز بیان کرد: تماس مشترکین توسط تلفن گویای امداد ثبت می‌شود و عملیات امدادی متناسب مشترکین و تجهیزات شهرها صورت می‌گیرد؛ در شهر آبسرد برحسب انشعابات روزانه ۱۰ تا ۱۵ مورد امداد اعزام می‌شود که برابر با ۴۰۰ الی ۵۰۰ مورد در ماه است؛ علاوه بر این خوشبختانه شاهد کاهش ۷۰ درصدی انشعابات غیرمجاز نیز بوده‌ایم..

همچنین سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند اظهار داشت: نقش هلال‌احمر بر اساس وظیفه و ماهیت آن در مانورها به‌صورت تخصصی با دستگاه‌های خدمات رسان انجام می‌شود و این نهاد با دستگاه‌های خدمات رسان هماهنگ می‌گردد.

وی در خصوص سناریوی این مانور عنوان کرد: سناریوی این مانور بر این اساس بوده که سیلی در منطقه روان و باعث قطعی گاز می‌شود؛ در کنار آن با وقوع انفجار، نیروهای امدادی با برپایی درمانگاه صحرایی در منطقه حادثه‌دیده وارد عملیات نجات شده و مصدوم‌های فرضی را انتقال می‌دهند؛ پس‌ازآن عملیات تریاژ و امداد صورت گرفته و افراد به مراکز درمانی اعزام می‌شوند.

گفتنی است مانور امدادی اداره گاز شهرستان دماوند با مساعدت دستگاه‌های خدمات رسان مانند آتش‌نشانی، هلال‌احمر و تیم امداد گاز دماوند و آبسرد در روستای اتابک برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن