رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند:

اعزام‌ ۴۰ نفر از کانون طلاب جمعیت هلال احمر دماوند به مناطق سیل‌زده کشور/ جمع‌آوری بیش از ۹۵ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی توسط هلال‌احمر دماوند برای سیل‌زدگان کشور

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند از اعزام ۴۰ نفر از کانون طلاب جمعیت هلال‌احمر این شهرستان جهت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۹۵ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سعید طاهری در آئین بدرقه کانون طلاب جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند به مناطق سیل‌زده کشور اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند در راستای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تعداد ۴۰ نفر از اعضای کانون طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) دماوند را به این مناطق اعزام کردیم تا به صورت تیمی و سازماندهی شده کار امداد را انجام دهند.

وی افزود: انشالله اعزام و امدادرسانی این گروه باعث شود تا باری از روی دوش مردم آسیب دیده مناطق سیل زده کم شود و دردهای این عزیزان را تسکین دهد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند تصریح کرد: در چهارچوب اقدامات قانونی مجوزهای لازم اخذ و وسیله انتقال این عزیزان با کمک فرامانداری هم فراهم شد.

طاهری درباره میزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم شهرستان دماوند به مناطق سیل زده نیز گفت: با توجه به این که خیل عظیمی از کمک‌های مردم شهرستان  دماوند توسط نهادهای مختلف چون کمیته امداد امام خمینی(ره)، سپاه و هلال احمر جمع آوری شده است؛ اگر به صورت کلی در نظر بگیریم طبق صحبت‌های رئیس هلال احمر کشور نزدیک ۱۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی توسط هلال احمر جمع آوری شده که از این میزان نزدیک به ۴۰ میلیون تومان توسط هلال احمر شهرستان دماوند واریز شده و بیش از ۴۵ میلیون تومان نیز کمک غیر نقدی به مناطق سیل زده ارسال کردیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعا حضور مردم شهرستان دماوند در کنار نهادهای امدادرسان پررنگ بوده و انشالله با انسجام کمک‌های مردمی آمارهای دقیق‌تری ارائه خواهیم کرد.

*طلاب و روحانیون همیشه در خدمت‌رسانی به مردم پیش قدم بودند

حجت السلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در آئین بدرقه کانون طلاب جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند شهرستان دماوند به مناطق سیل‌زده کشور ضمن بیان اینکه تعداد شهدای این شهرستان نسبت به جمعیت آن زیاد است، اظهار کرد: اکثر مردم شهرستان دماوند به خصوص طلاب برای شهادت پیش قدم شدند که این نشان از جانفشانی این قشر و مردم شهرستان دماوند را دارد.

وی با اشاره به تقارن زمان حرکت کاروان‌های جهادی امداد و نجات این شهرستان با روز جانباز گفت: این حرکت که برای یاری و کمک به مردم مناطق سیل زده بسیار با ارزش است و از طرفی هم این موضوع یک تجریه بسیار خوب برای نیروهای جهادی شهرستان دماوند می‌باشد؛ چرا که با حضور در میانه میدان امدادرسانی فرا خواهند گرفت که چگونه در زمان چنین رخ دادهایی عکس العمل نشان دهند.

امام جمعه شهرستان دماوند درباره اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بیان کرد: ما و همه ملت بزرگ ایران این حرکت را به شدت محکوم می‌کنیم و آمریکا نیز باید بداند تمام ملت ایران بسیجی و سپاهی هستند و با این خمیه شب‌بازی‌ها این کشور نمی‌تواند کاری کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن