به مناسبت هفته منابع‌طبیعی انجام شد؛

آیین کاشت نهال در دانشگاه پیام‌نور مرکز دماوند

به مناسبت هفته منابع‌طبیعی، کاشت نهال در دانشگاه پیام نور مرکز دماوند با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، به مناسبت هفته منابع‌طبیعی، کاشت نهال در دانشگاه پیام‌نور مرکز دماوند با حضور امام‌جمعه، معاون سیاسی و انتظامی و معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان دماوند انجام شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام‌جمعه شهرستان دماوند در این مراسم پس از غرس نهال اظهار کرد: در احادیث و روایات ما توصیه فراوانی بر کاشت و نگهداری از درختان شده و همواره این امر مورد تاکید بوده است، تا جایی که کاشت نهال به عنوان صدقه جاریه محسوب می‌شود؛ هرکس نهالی بکارد مادامی که موجودات زنده از فواید و آثار کاشت و نگهداری از آن بهره‌مند باشند برای کسی که نهال را کاشته اجر دنیوی و اخروی محفوظ است.

وی افزود: با فرهنگ‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای کاشت و نگهداری از نهال می‌توان در سلامت، طراوات و شادابی محیط‌زیست پیرامون خود گامی موثر برداشت.

همچنین در این مراسم مهدی یدالهی، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز دماوند ضمن تقدیر از این امر خداپسندانه اظهار داشت: از سال ۹۴ تاکنون بیش از هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر در دانشگاه پیام‌نور مرکز دماوند غرس شده و اگر شرایط زیربنائی دانشگاه اجازه دهد می‌توان هرساله بر تعداد آنها افزود و با توجه به وسعت این دانشگاه، در قسمت شمالی شهر دماوند شاهد ایجاد کمر بند سبزی از درختان خواهیم بود که بر زیبائی شهر و دانشگاه می‌افزاید.

لازم به ذکر است که در این مراسم دانشجویان فعال کانون هلال احمر و مسئولان جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند حضور یافته و به کاشت نهال در دانشگاه پیام‌نور دماوند پرداختند.

گفتنی است مراسم درختکاری همه‌ساله در روز ۱۵ اسفندماه و در هفته منابع‌طبیعی با حضور پرشور دانشجویان، اساتید، همکاران دانشگاه و مسئولان شهری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن