رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند:

افتتاح نخستین کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک ایران دخت در شهر آبسرد/ آموزش بیش از  ۵۰ نفر در کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک شهر آبسرد/ فعالیت ۳۰ کارگاه‌ فعال صنایع دستی در شهرستان دماوند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند از افتتاح نخستین کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک ایران دخت در شهر آبسرد به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

شهرام شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک ایران دخت در شهر آبسرد با سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیون تومانی بخش خصوصی توسط یکی از هنرمندان صنایع‌دستی به نام دکتر «زهره حسین آبادی» راه‌اندازی شده است

وی افزود: اشتغالی که در فاز اول این کارگاه ایجاد شده برای پنج نفر است و در کنار کارگاه کلاس آموزشی برگزار می‌شود که سالانه می‌تواند به ۵۰ نفر آموزش داده تا وارد حوزه تولید سفال و سرامیک شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: با توجه به بازار سفال و سرامیک در مصارف داخلی و خارجی، تولیدات در این حوزه و با این کیفیت و سبک و سیاق بازار بسیار خوبی خواهد داشت.

شریفی عنوان کرد: امیدواریم به این نحوه در شهرستان دماوند و شهر آبسرد پایلوتی ایجاد کنیم که بتوانیم به یکی از قطب‌های تولید سفال و سرامیک به این شیوه که هم هنری است و هم محبوبیت بازاری دارد، تبدیل شویم.

وی ادامه داد: تولیدات سفالی این کارگاه جنبه تزئینی و کاربردی دارد و بازار خوبی برای آن پیش‌بینی می‌شود، امید است در زمینه اقتصاد مقاومتی این نوع اشتغال برای ما مفید باشد زیرا با سرمایه کم و مواد اولیه در کشور می‌توان به این مهم دست زد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند تعداد کارگاه‌های فعال صنایع‌دستی در سطح این شهرستان را ۳۰ عدد عنوان کرد و گفت: اما عمدتاً این کارگاه‌ها در زمینه منبت و تولیدات چوبی و مبلمان فعال هستند و علاوه بر اینها کارگاه‌های قلم‌زنی و سفال نیز وجود دارد، اما این روش تولید سفال و سرامیک اولین کارگاه می‌باشد که در شهر آبسرد ایجاد شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن