گزارشی از روند تعطیلی ۱۶ کارگاه تولیدی در روستای اصطلک دماوند به علت عدم حمایت مسئولان/ در حال حاضر 3 کارگاه تولیدی با مشکلات زیاد و نبود گاز شهری مشغول فعالیت هستند

کارگاه‌های تولیدی در روستای اصطلک دماوند به علت نداشتن خدمات اولیه عدم حمایت مسئولان یک به یک در حال تعطیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید به روستای اصطلک بخش مرکزی آمده تا گزارشی از کارگاه‌های تولیدی داشته باشیم و تحقق بخشیدن به شعارهای سال را از زبان کارگران و کارفرمایان این کارگاه‌ها انتشار دهیم.

راهی منطقه اصطلک دماوند شدیم؛ منطقه‌ای که به گفته اهالی در نقشه دماوند بدون نام مشخص گردیده است و محدوده حوزه استحفاظی و خدماتی آن فعلاً نه در اختیار بخشداری است و نه در حوزه خدماتی شهرداری دماوند.

در جمع کارفرمایان و کارگران گارگاه‌های تولیدی رفتیم و نبود گاز شهری یکی از عمده‌ترین مشکلات این کارگاه‌هاست.

هادی ملکی یکی از اهالی و کارفرمای یکی از کارگاه‌های تولید شیر کنتور گاز می‌گوید: در این منطقه ۱۶ کارگاه تولیدی مشغول فعالیت بودند که به دلیل وجود مشکلات از جمله آب شرب شهری و نبود گاز شهری تعطیل گشته و تنها سه کارگاه مشغول فعالیت هستند.

وی می‌گوید: اگر مسئولان به مشکلات ما رسیدگی نکنند، قطعاً کارگاه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود.

دیگر کارفرمای یکی از کارگاه‌های تراشکاری و ریخته‌گری که شیرآلات ساختمانی تولید می‌کند گفت: وسایل گرمایشی در این کارگاه‌ها حرف اول را خواهد زد که متأسفانه به دلیل نبود سوخت لازم مجبور هستیم که گازوئیل ذخیره کرده و جهت گرمایشی برای تولید شیرآلات استفاده کنیم.

دیگر تولید کننده این منطقه می‌گوید: از سال ۶۹ کارگاه تولیدی را راه‌اندازی کردم؛ چند وقتی است به دلیل نبود امکانات رفاهی و شهری کارگاه تعطیل شد.

دستگاه‌های موجود در حال خاک خوردن و فرسوده شدن می‌باشند؛ در حالی که قبل از تعطیلی حدود 10 نفر مشغول به کار بوده که 10 خانواده از این کارگاه امرار معاش می‌کردند و تولیدات روزانه این کارگاه حدود 6 هزار قطعات شیرآلات بوده که به بازار عرضه می‌گردید.

کارفرمای دیگر می‌گوید: نبود گاز شهری یکی از عمده‌ترین مشکلات این کارگاه‌هاست که گاز مورد نیاز توسط کپسول‌های بزرگ تأمین می‌گردد.

یکی از مسئولان کارگاه‌ها که مشغول فعالیت جوشکاری است، می‌گوید: این کارگاه به دلیل نوسانات برق و نبود گاز شهری در حال تعطیل شدن می‌باشد.

کارفرمایی دیگر می‌گوید: نبود سوخت لازم در زمستان میزان تولید را کم خواهد کرد؛ گازوئیل تنها سوختی است که برای حرارت قطعات از آن استفاده می‌کنیم.

مشکلات زیادی از زبان کارفرمایان امیدوارم مسئولان مربوطه جهت رفع مشکلات این کارگاه‌ها اقدام نمایند تا شاهد تعطیلی این کارگاه‌های تولیدی در سال رونق تولید نباشیم.

لازم به ذکر است بسیاری از ویلاهای افراد خوش‌نشین در بسیاری از مناطق شهرستان دماوند در کنار این کارگاه‌های تولیدی مشغول فعالیت هستند، اما متاسفانه صنعت‌گران از این خدمات محروم می‌باشند.

 

گزارش از شمیم علاءالدینی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن