رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند:

صدور جریمه ۲۰۰ میلیون تومانی برای کارفرمایان اتباع خارجی بدون پروانه اشتغال در دماوند/ رصد تعاونی فعال و غیر فعال در دماوند به منظور تعیین تکلیف دستور کار است

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند از صدور جریمه ۲۰۰ میلیون تومانی برای کارفرمایان اتباع خارجی بدون پروانه اشتغال در این شهرستان خبر داد و گفت: رصد تعاونی فعال یا غیر فعال در سطح شهرستان دماوند جهت تعیین تکلیف در دستور کار است.

جعفر میرزاملکی در گفت‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود در رابطه با عملکرد سه ماهه نخست سال ۹۸ این نهاد اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۴۸۲ نفر جوینده کار در این نهاد ثبت‌نام کرده‌اند که تعداد ۳۵۳ نفر به شرکت‌ها و کارگاه‌های مختلف معرفی شده‌اند و از این بین ۹۰ نفر مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به اشتغال اتباع خارجی در سطح شهرستان دماوند گفت: تعداد ۴۶ بازرسی نیز توسط کارشناسان این نهاد از شرکت‌ها و کارگاه‌های مختلف انجام شده که طی آن ۱۳۰ نفر اتباع خارجی که به صورت غیرقانونی مشغول به فعالیت بودند، شناسایی شدند.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند ادامه داد: جریمه‌های صادر شده جریمه در این بازرسی‌ها ۴۶ فقره بوده است که به طور کلی جریمه‌های سه ماهه به ارزش ۲ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال می‌باشد و تاکنون مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از آن وصول شده است.

میرزاملکی در خصوص ماده ۱۵۴ قانون کار که به کمک هزینه کارفرما در برنامه‌های ورزشی دلالت دارد، بیان کرد: در این رابطه حدود مبلغ یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان وصول شده است.

*تشکیل ۳ تعاونی جدید در دماوند طی سه ماهه نخست سال جاری/ تاکنون تعداد ۵۰ تعاونی از شهرستان دماوند در سامانه تعاونی‌های برتر شرکت کردند

وی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال جاری ۳ واحد تعاونی تشکیل شده است، عنوان کرد: در طرح ثبت‌نام تعاونی‌های برتر تاکنون تعداد ۵۰ تعاونی نیز در سامانه جهت شرکت کرده که جشنواره تعاونی‌های برتر در شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به رصد پرونده‌های تعاونی فعال یا غیر فعال در سطح شهرستان دماوند گفت: تاکنون کل پرونده‌های موجود توسط کارشناسان بررسی شده و از این پس با بازدیدهای میدانی و به صورت حضوری کارشناسان فعالیت یا عدم فعالیت این واحدها را بررسی خواهند کرد تا در صورت غیر فعال بودن اخطار انحلال داده شود و یا برای تعیین تکلیف مجمع برگزار کنند.

*شرکت تعاونی توسعه عمران دماوند با مشکل نقدینگی  و عدم دریافت یک قطعه زمین مواجه است

میرزاملکی با اشاره به وضعیت شرکت تعاونی توسعه عمران دماوند تصریح کرد: تاکنون این شرکت هیچ‌گونه فعالیتی نداشته و از دی ماه سال گذشته دو جلسه با این شرکت برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: قرار بر این بود تا قطعه زمینی توسط اداره راه و شهرسازی جهت انجام فعالیت‌های گردشگری به شرکت توسعه عمران دماوند واگذار شود، اما تاکنون هیچ زمینی واگذار نشده و در جلسه نهایی نیز تصمیم بر این گرفته شده است تا مدیریت اجرایی جهت انجام برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های با سرمایه اندک این شرکت تعاونی به کار گرفته شود.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند عنوان کرد: در زمان تشکیل شرکت توسعه عمران دماوند آورده اعضای هیات مدیره باید ۶۰۰ هزار تومان می‌بود اما هریک از اعضا بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان سرمایه آورده‌اند که این مسئله باعث شده تا این مجموعه با مشکل نقدینگی مواجه گردد.

میرزاملکی در ادامه گفت: حال قرار بر این است که با اطلاع‌رسانی مجدد اعضای هیات مدیره این واحد تعاونی آورده اولیه خود را حداقل به ۶۰۰ هزار تومان افزایش دهند تا این تعاونی بتواند پروژه‌هایی را دست دست بگیرد و فعالیت داشته باشد.

*ارائه ۱۳۴ دادخواست توسط متقاضیان برای دریافت حقوق، حق بیمه و مطالبات معوق به واحد روابط کار

وی در خصوص اقدامات واحد روابط کار اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: حدود ۱۳۴ دادخواست توسط متقاضیان با حقوق، حق بیمه و مطالبات معوق دیگر نیز ثبت شده که در هیات تشخیص و حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته و رأی مربوطه نیز صادر گشته است.

این مقام مسئول در رابطه با فعالیت‌های واحد اجتماعی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: با همکاری نیروی انتظامی و اداره بهزیستی برای کارگران و کارکنان سه مجموعه آب معدنی دماوند، تکاب اتصال و ولگا گاز کلاس‌های پیشگیری از اعتیاد نیز برگزار شده است.

*وجود ۳۸۴ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در شهرستان دماوند/ تاکنون ۹۴ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری به سازمان فنی و حرفه‌ای جهت مهارت آموزی معرفی شده‌اند/ معرفی ۲ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری به نهضت سواد آموزی دماوند

میرزاملکی با اشاره به تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در سطح شهرستان دماوند گفت: تعداد ۳۸۴ نفر برای دریافت بیمه بیکاری با مراجعه به کاریابی تشکیل پرونده داده‌اند که تاکنون ۹۴ نفر از این بین به سازمان فنی و حرفه‌ای جهت مهارت آموزی و استفاده از این مهارت‌ها در آینده معرفی شده‌اند.

وی افزود: همچنین دو نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز که بی‌سواد بوده‌اند به نهضت سواد آموزی معرفی شده‌اند تا خواندن و نوشتن بیاموزند.

*تاکنون هیچ‌گونه دستورالعمل و مصوبه‌ای جهت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اعلام نشده است/ انتخاب نماینده کارگری برای شهرداری رودهن و کیلان در سال ۹۸

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند در رابطه با تسهیلات مشاغل خانگی و سامانه کارا در سال جاری، تصریح کرد: تاکنون هیچ‌گونه دستورالعمل و مصوبه‌ای به اداره نهاد اعلام نشده و در صورت ابلاغ قطعاً اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد تا افرادی که تمایل دارند بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

میرزاملکی در پایان گفت: با توجه به اهمیت وجود نماینده کارگری در شرکت‌ها و کمیته انضباطی در دو واحد شهرداری رودهن و کیلان نماینده کارگری از طریق انتخابات توسط کارشناسان نیز طی سه ماهه نخست سال ۹۸ انتخاب شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن