امام جمعه دماوند:

پول پاشی‌های خیانت آلود در انتخابات مجلس، نتیجه‌ای جزء ضایع کردن حق رقیبان و مردم ندارد

امام جمعه دماوند گفت: پول پاشی‌های خیانت آلود در انتخابات مجلس، نتیجه‌ای جزء ضایع کردن حق رقیبان و مردم ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص این بانوی بزرگ اسلام اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) با آن شان و رتبه و مقام و عظمت یک خانم خانه‌دار است، این تحقیر او نیست بلکه همسر بودن، مادر بودن، خانه‌داری کردن، تربیت فرزندان ارزش است.

وی تصریح کرد: نقش مادر در تربیت فرزندان مومن و ایثارگر ستودنی است، نگاه اسلام به زن، عزت‌بخش، رشد آفرین و کرامت بخش است، در فرهنگ غرب با سوء استفاده از عنوان آزادی، زن را کالای تبلیغاتی و ابزار ابتذال معرفی می‌کنند، در فرهنگ اسلام زنان با رعایت موارد شرعی می‌توانند در هر عرصه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فعال باشند.

امام جمعه دماوند گفت: اروپایی‌ها در اوایل قرن نوزدهم که سرمایه‌داران غربی کارخانه‌های بزرگ احداث کردن احتیاج به نیروی کار ارزان و بی‌توقع و کم دردسر داشتند، زمزمه آزادی زن را بلند کردند پس از آن زمانی که صنعت پیشرفت کرد و رباط‌های هوشمند جایگزین نیروی کار شدند نیاز به کارگران از بین رفت، در راستای اهداف نظام سرمایه‌داری زن را به سمت دیگر سوق دادند، غربی‌ها زن را با تغییر ماموریت سرمایه‌ای از خط تولید کارخانه خارج کرده و به واحد تبلیغات و بازار یابی انتقال دادند.

وی ادامه داد: غربی‌ها در گام‌های بعد زن را به کالایی پرفروش در صنعت پورن تبدیل کردند، اما در اسلام جایگاه بانوان حفظ شده، زنان در فرهنگ اسلام بسیار مقدم و با کرامت هستند، ارزش حضرت زهرا (س) به بندگی و اطاعت از خدا و تقوای مثال زدنی آن حضرت بود.

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی بیان کرد: زنان در ایران اسلامی می‌توانند فرزندانی همچون شهید سلیمانی تربیت کنند تا به جهان خدمت کنند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: شهید سلیمانی نرم‌افزار انقلاب اسلامی را تکثیر کرد و در اختیار امت‌های اسلام و آزادیخواهان جهان قرار داد، راز محبوبیت شهید سلیمانی خدمت‌رسانی خالصانه و الهی در همه عرصه‌های مختلف خدمت به بشریت بود، در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید سعی کنیم به فردی رای دهیم که به منش شهید سلیمانی نزدیک‌تر باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نماینده مجلس باید بتواند تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کند گفت: یکی از مشکلات اصلی کشور وابستگی به نفت است و نقش مجلس در بریدن بند ناف اقتصاد از نفت مهم است، خام فروشی از شاخصه‌های عدم استقلال اقتصادی است، یکی از برنامه‌های مجلس آینده باید جلوگیری از خام فروشی نفت باشد.

وی افزود: دولتی بودن اقتصاد، نگاه به‌خارج به جای توجه به توان داخلی، بودجه‌بندی نامتوازن و عدم ثبات سیاست‌های اجرایی اقتصاد از مشکلات اقتصادی کشور ماست، ما در عرصه علم و فناوری صنعت صادرات فرسایی دفاعی پیشرفت‌های خوبی داشتیم که باید تقویت شود.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ما در طول ۴۰ سال گذشته با فقر و نابرابری مبارزه کرد و سعی کرد عدالت اجتماعی را تا حدی برقرار کند، برای کمک به تحقق اهداف انقلاب اسلامی باید مراکز تصمیم‌ساز را تقویت کنیم، شایسته گزینی در انتخاب شاخصه انتخابات خوب است، کاندیداها به جای نفی گذشته و رقیب به نقد منصفانه بپردازند و از قضاوت یکسویه پرهیز کنند.

خطیب نماز جمعه دماوند اظهار کرد: کاندیدهای محترم باید بدانند و بپذیرند که مسئول اقدامات ستادها، اطرافیان و طرفداران خود هستند، کاندیداها باید بر عملکرد ستادهای اصلی و فرعی خود نظارت مستمر داشته باشند، آن شخصی که قصد دارد با پول خرج کردن و خریدن رای به مجلس رود، هم دنیای مردم را خراب می‌کند و هم آخرت خود را.

وی با اشاره به حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: راهپیمایی شما مردم عزیز در ۲۲ بهمن ضربه‌ای کوبنده بر سیاست‌های دشمن بود، مردم از اقشار مختلف و نسل‌های متفاوت در جشن ۴۱ سالگی انقلاب شرکت کردید مردم از کمبودها و ضعف‌های مدیریتی ناراحت هستند اما حساب انتقاد و گله را از حساب نظام و اصل نظام جدا می‌کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن