به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛

برگزاری پنجمین یادواره شهدای شهر دماوند و ۷ شهید گمنام + تصاویر

به‌مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادواره شهدای شهر دماوند و ۷ شهید گمنام در حسینیه محله چالکا با حضور اقشار مردمی، خانواده‌های شهدا و مسئولان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود،  حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در این مراسم اظهار داشت: خداوند می‌گوید شهدا زنده هستند و نزد پرودگار روزی می‌خورند؛ ما از ارواح پاک طیبه شهدا می‌خواهیم که زندگی ما را از حالت مُردگی در بیاورند.

وی افزود: با توجه به پیام رهبری به مناسبت هفته دفاع مقدس، تا زنده هستیم اجازه نمی‌دهیم که نام شهدا از کوچه و خیابان حذف شود.

امام جمعه دماوند بیان کرد: برخی گاهی در کشور چیزهایی می‌گویند و می‌نویسند که بوی جدایی از خط امام و رهبری و شهدا را می‌دهد.

فتاح دماوندی ادامه داد: امام فرمود ملاک، حال فعلی افراد است؛ کسانی که این حرفا رو می‌زنند، حال فعلی خود را اصلاح کنند و به دامان امام و رهبری و شهدا برگردند و حرف‌هایی نزنند که دل پدر و مادر شهدا خون شود.

وی تصریح کرد: فتاح دماوندی آن افراد از خانواده شهدا خجالت بکشند و کسانی را که با رافت نظام در قبر بی‌توجهی مدفون هستند، نبش قبر نکنند.

*دفاع مقدس جنگ نفر در برابر تانک بود

حجت‌الاسلام‌ محمد جواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران در مراسم اظهار کرد: جمهوری اسلامی که به تعبیر رهبر انقلاب، جمهوری مومنین و جمهوری عزت با رفراندوم الهی شکل گرفت و هویت کفر غرب و شرق را در معرض تهدید قرار داد و بازگشت به صراط مستقیم انبیای الهی و قرآن را فریاد زدند.

وی افزود: استکبار با برنامه‌ریزی و محاسبات خویش در طول یک هفته می‌خواست بساط انقلاب نوپا را برچیند؛ ولی جنگ تحمیلی ٨ روزه، با تربیت مکتب حسینی به دفاع مقدس ٨ ساله تبدیل شد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: دفاع مقدس جنگ نفر در برابر تانک بود و پشت صحنه این مردمان، مادرانی بودند که با روضه حسینی به این فرزندان شیر دادند و پدرانی بودند که با نان حلال و مکتب حسین این فرزندان را تربیت کردند.

حاج علی اکبری تصریح کرد: هر چند جلوه ویژه دفاع مقدس، شهدا هستند و در کنار شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، خانواده شهید، پدر و مادر شهید نیز جلوه دارند و این پدران و مادران این عزیزان را تربیت کردند و به میدان فرستادند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن