همزمان با پنجمین روز هفته دولت صورت گرفت؛

آیین افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱ پر‌وژه عمرانی و خدماتی شهرداری دماوند/ بهره‌برداری از تصفیه خانه کشتارگاه شهر دماوند

همزمان با پنجمین روز هفته دولت، ۱۱ پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری دماوند در مراسمی نمادین با اعتباری بالغ‌بر ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، عباس صفری، شهردار دماوند در مراسمی نمادین با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه عمرانی و خدماتی در شهر دماوند به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: بحث توسعه شبکه معابر از اولویت‌ها کاری شهرداری دماوند است و در حوزه معماری و شهرسازی بحث محیط زیست دارای از اهمیت خاصی است

وی افزود: پروژه تصفیه خانه کشتارگاه با اعتباری بیش از دو و نیم میلیارد تومان شامل تصفیه فاضلاب صنعتی کشتارگاه با ظرفیت ۱۲۰ متر مکعب در شبانه روز جهت آبیاری فضای سبز یکی از این پروژه‌هاست که موجب کاهش آلودگی ۹۰ درصدی می‌شود.

شهردار دماوند ادامه داد: این پروژه به روش تلفیقی بی‌هوازی و هوازی است و شامل واحد متعادل ساز بی‌هوازی، سیستم چربی گیر مکانیکی هوادهی، ته‌نشینی، کلرزنی، خازن لجن و فیلتراسیون به همراه ۵۰۰ متر اجرای سوله است که در سال 96 عملیات اجرایی آن آغاز شد.

صفری عنوان کرد: از پروژه‌های بعدی ساماندهی ساختمان کشتارگاه در 2 طبقه شامل بخش‌های اداری، سردخانه و طبقه همکف به متراژ 175 مترمربع است که اعتباری حدود یک میلیارد تومان به همراه داشته است.

وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش شهر دماوند، گفت: پروژه ساماندهی گلزار شهدای محله درویش از دیگر پروژه‌ها است که با اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

شهردار دماوند با اشاره به ساماندهی حمام تاریخی محله درویش عنوان کرد: بازسازی حمام محله درویش با اعتبار 300 میلیون تومان اجرایی شده است.

صفری با اشاره به پروژه ساماندهی معابر مسکن مهر منطقه گیلاوند گفت: پروژه ساماندهی مسکن مهر خیابان امام رضا (ع) نیز شامل بیش از دو هزار متر طول نهر، دو هزار متر مربع لکه گیری آسفالت، ۵۰۰ متر مربع پیاده روسازی و فضای سبز انجام گرفت.

*کلنگ زنی پل روگذر جاده تهران – دماوند جهت کاهش ترافیک شهری

شهردار دماوند با اشاره به کلنگ زنی پل روگذر جاده تهران – دماوند جهت کاهش ترافیک شهری، گفت: کلنگ زنی پل روگذر جاده تهران – دماوند در محل اتصال بلوار ۶۰ متری بعثت با اعتبار پیش‌بینی شده ۳۰ میلیارد تومانی به طول پل ۱۰۰ متر نیز در هفته دولت اجرایی می‌شود.

صفری به اجرای فاز دوم پروژه یادگار امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: این پروژه شامل حدود ۲ هزار متر احداث نهر، دو هزار متر تک جدول و ۱۸ هزار متر مربع اجرای عملیات آسفالت، خاکبرداری و کوه بری بوده است که اعتباری بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان داشته است.

وی عنوان کرد: از پروژه‌های دیگر می‌توان به اجرای المان میدان نور ولایت با اعتباری بیش از ۴۰۰ میلیون تومان و ایستگاه تاکسی میدان ۱۷ شهریور شامل خاکبرداری، زیرسازی و آسفالت بیش از ۵۰۰ مترمربع به طول ۸۰ متر احداث دیوار سنگی اشاره کرد.

صفری عنوان کرد: برخی دیگر از پروژه‌های هفته دولت شامل اجرای دو برج نوری و نصب و راه اندازی سرویس بهداشتی پیش ساخته با اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان هستند.

وی اجرای روکش آسفالت معابر گفت: آسفالت فاز دوم مرکز تفکیک زباله گندک با اعتباری بیش از سه میلیارد تومان، ساماندهی شهرک البرز شمال، همچنین شهرک مشاء با مشارکت مردمی و نیز پیاده‌رو سازی بلوار باهنر و رجایی با اعتباری بیش از ۴۵۰ میلیون تومان تعدادی دیگر از پروژه‌ها به شمار می‌روند.

شهردار دماوند گفت: پروژه آسفالت شهرک البرز نیز با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان شامل ۱۴۰۰ مترمربع اجرای زیرسازی و آسفالت، ۲۰۰ مترمربع نهر و ۳۰۰ متر تک جدول است.

صفری تصریح کرد: ساختمان خیرساز خانه بهداشت منطقه مشاء با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری دماوند محسوب می‌شود که در هفته دولت سال جاری شاهد بهره‌برداری از آنها بودیم.

.

.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن