افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرداری دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۰ میلیارد ریال با حضور استاندار تهران/ افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ناحیه مشاء دماوند/ تصویب پروژه گردشگری سرخه پلنگان در مساحت ۶۸ هکتار

شهردار دماوند از افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرداری دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۰ میلیارد ریال خبرداد و گفت: ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی ناحیه مشاء دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تارود، عباس صفری در آئین افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۱۶۰ میلیارد ریال با اشاره به اینکه در زیرساخت‌های شهری دارای ضعف هستیم، اظهار کرد: بیشتر پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شود زیرساختی است.

وی افزود: مرکز تفکیک و بازیافت زباله گندک بر اثر مشارکت دو شهرستان دماوند و پردیس اتفاق افتاده شده است و با توجه به معضلات محیط زیستی با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

شهردار دماوند خاطرنشان کرد: این مرکز دارای سوله یک هزار متری است که روزانه توانایی تفکیک ۲۵۰ تن زباله را دارد و زمینه اشتغال برای ۵۰ نفر را فراهم کرده است.

صفری با اشاره به پروژه بوستان شهید تندگویان، تصریح کرد: این بوستان در ورودی شهر واقع‌شده است که در مساحتی در حدود چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع و بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: ساخت سرویس بهداشتی، نمازخانه و یک واحد تجاری در مسکن مهر دماوند و بااعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های احداث‌شده سال جاری بود.

شهردار دماوند با اشاره به پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در بلوار آیت الله خامنه‌ای به روش فاضلابی و حفاری در عمق ۶ متری تأکید کرد: احداث شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی حدفاصل خیابان فارابی تا سه راهی گیلاوند با اعتباری بالغ‌بر ۴۰ میلیارد ریال اجرا و به بهره‌برداری رسید.

صفری با اشاره به معضل ترافیک در گیلاوند و بلوار شهید بهشتی، ادامه داد: ساخت پارکینگ طبقاتی با مشارکت خصوصی در زمینی به مساحت ۹۶۰ مترمربع و بنای پنج طبقه به مساحت پنج هزار متر با گنجایش ۱۷۰ خودرو و پیش‌بینی اعتباری بالغ‌بر ۱۴۰ میلیارد ریال با احتساب ارزش زمین، آغاز می‌شود.

وی با اشاره به احداث ساختمان اداری کشتارگاه در مساحت ۱۱۰ متر مربع و پیش سردکن کشتارگاه با اعتباری بالغ‌بر ۱۳ میلیارد ریال بیان کرد: همچنین طرح تبدیل پساب کشتارگاه به آب کشاورزی روزانه ۲۱۰ لیتر مکعب پساب را تصفیه می‌کند.

شهردار دماوند ادامه داد: بوستان میدان معلم بااعتباری بالغ‌بر هشت میلیارد ریال شامل احداث پیاده‌رو، آلاچیق، روشنایی و دیوارکشی مسیر جهت احداث فضای سبز به عنوان یک فضای دیگر گردشگری بود.

صفری با اشاره به تصویب پروژه گردشگری سرخه پلنگان در پروژه برنامه‌ریزی استان در مساحت ۶۸ هکتار، تشریح کرد: بوستان عمومی، دریاچه و فضای پیرامونی، فضاهای سبز، نمایشگاه عمومی گل و گیاه، پارک سلامت، منطقه اقامتی گردشگری، هتل، متل، سالن همایش و تالار پذیرایی و هتل‌آپارتمان‌های اقامتی از جمله فضاهای در نظر گرفته در این طرح گردشگری است.

شهردار دماوند گفت: ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی ناحیه مشاء دماوند با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال شامل اجرای دیوار سنگی، کوه‌بری، اجرای فوندانسیون و آرماتوربندی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن