با حضور استاندار تهران؛

پروژه آبرسانی روستاهای کلاک و یدره افتتاح و بهره‌برداری شد

مجتمع آبرسانی رودافشان به روستاهای کلاک و یدره با حضور استاندار تهران، مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجتمع آبرسانی روستایی رودافشان با ۱۲ کیلومتر مربع خط انتقال، سه باب مخزن ۵۰ مترمکعبی، دو باب ایستگاه پمپاژ به ظرفیت یک هزار مترمکعب در روز با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال ۵۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این مجتمع چهار روستا را آبرسانی می‌کند که امروز با حضور استاندار تهران و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و همچنین مسئولان شهرستانی روستای کلاک و یدره به مرحله بهره‌برداری رسید و روستای رودافشان و مشهد نیز در روزهای آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

رضا پور رجب، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران در آیین افتتاح مجتمع آب‌رسانی روستایی رودافشان از توابع شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای کلاک در خصوص این پروژه اظهار داشت: پروژه آبرسانی دو روستای کلاک و یدره از چهار روستای مجتمع آبرسانی رودافشانی جزو مصوبات دولت بوده و از صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ‌بر شش میلیارد تومان به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: این مجتمع از یک حلقه چاه فلمن در ارتفاع یک هزار و ۷۰۰ متر تأمین آب می‌کند و برای اجرای پروژه ۱۲ کیلومتر خط انتقال با استفاده از لوله فولادی مانیسمان و پلی اتیلن ۲۰ بار در سایز ۱۶۰ میلیمتر، ۲ ایستگاه پمپاژ و سه باب مخزن ذخیره ۵۰ مترمکعبی به ظرفیت یک هزار متر مکعب برای ۵۰۰ خانوار به بهره‌برداری رسید.

این مقام مسئول بیان کرد: این مجتمع چهار روستای کلاک، یدره، رودافشان و مشهد از توابع شهرستان دماوند را تحت پوشش دارد که امروز آبرسانی از دو روستای کلاک و یدره به مرحله بهره‌برداری رسید و در آینده نزدیک روستاهای رودافشان و مشهد نیز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۳۷ میلیارد تومان به منظور افتتاح مجتمع‌های آبرسانی در روستاهای استان تهران از طریق صندوق توسعه ملی انجام می‌شود، افزود: تا پایان سال ۱۰ مجتمع آبرسانی برای ۱۱۲ هزار نفر جمعیت روستایی در دستور کار داریم.

این مقام مسئول با اشاره به ۲ پروژه مهم در سال جاری در روستاهای استان تهران، گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب روستای نیکنامده از توابع شهرستان شمیرانات در شهریور ماه و تصفیه‌خانه آب روستای گل حصار شهرستان ری با استفاده از روش نانو فیلتراسیون برای نخستین بار در کشور تا پایان آبان افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به دیگر پروژه‌های این منطقه افزود: یک مجتمع آبرسانی در مهاباد فیروزکوه و یک مجتمع دشت مشاء دماوند را به زودی بهره‌برداری خواهیم کرد.

پور رجب در خصوص مشکلات آب روستای گرمابسرد از توابع شهرستان دماوند نیز گفت: این روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار ندارد و در نظر داریم بعد از اینکه تحت اختیار ما قرار گرفت بتوانیم مشکل آب این روستا را نیز برطرف کنیم.

همچنین در ادامه این مراسم محمدحسین مقیمی اظهار داشت: علاوه بر مشکلات آب، در بخش برق نیز نیازمند مدیریت در مصرف هستیم زیرا ۴ هزار مگابایت کمبود برق در سطح نیروگاه‌های برق کشور وجود دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه در راستای کنترل مصرف آب و برق، تصمیم گرفتیم ۱۰ درصد از برق مصرفی استان تهران را کاهش دهیم، گفت: ساعات اوج مصرف از ۱۲ تا ۱۶ است که اگر این زمان مدیریت شود، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از دستگاه‌های دولتی به غیر از دستگاه‌های خدمات رسان خواسته شده تا ۲ ساعت فعالیت کاری خود را جلوتر آغاز کنند و همچنین در بخش آب شرب نیز از مردم می‌خواهیم صرفه جویی را سرلوحه قرار دهند.
این مقام مسئول ادامه داد: لازم است علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب شرب، با تقویت و توسعه روش‌های نوین آب کشاورزی، از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.

مقیمی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای کلاک و یدره نیز گفت: مسئولان اگر به درستی وظایف خود را انجام دهند قطعاً مردم نیز قدردان خواهند بود؛ افتتاح این دو پروژه نشان داد اگر همت و تعامل باشد، کار انجام می‌شود.

استاندار تهران همچنین تصریح کرد: امروز آمریکا برای توقف هر واحد تولیدی ما جشن می‌گیرد و زمانی می‌توان پیروز میدان بود که از تمامی ظرفیت‌ها در جهت توسعه اقتصادی استفاده شود.

وی با بیان اینکه وظیفه امروز ما استفاده درست از تمامی ظرفیت‌ها است، گفت: آنچه باعث شکست دشمن خواهد شد، حرکت در مسیر رشد و تعالی و استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای جوانان کشور است زیرا امروز ایران با وجود منابع فراوان، نیروی انسانی کارآمد و تخصص و تجربه می‌تواند هر فشار و تهدید را پشت سر بگذارد.

استاندار تهران با بیان اینکه امروز وظیفه ما حرکت صنایع به سمت تولید و شکوفایی است، تصریح کرد: رفع مشکلات، توسعه صنایع و تولید داخلی، تقویت بخش کشاورزی، حمایت از بخش خصوصی و گردشگری و… می‌تواند هر کدام یک فرصت ارزشمند برای مقابله با مشکلات اقتصادی باشد.

وی به بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: آنچه بیش از همه می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تقویت زیرساخت‌های بخش گردشگری است که باید تمام امکانات را فراهم کنیم تا ارز تولید وارد کشور شده و بخش‌های کشاورزی و صنایع فعال شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فرمانداران باید بیشتر وقت خود معطوف به رفع مشکلات اقتصادی و تقویت زیرساخت‌های تولید کنند، گفت: خدمتگزاری بی منت وظیفه همه مسئولان است و اگر همکاری همه دستگاه‌ها برای رفع مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد، تولیدکنندگان خود پیش قدم خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن