رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند:

ارجاع بیش از ۵۰۰ پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی دماوند در سه ماهه سال ۹۷/ صدور محکومیت جریمه ۱۲۸ میلیون تومانی برای پرونده‌های تخلفاتی در دماوند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند از ارجاع بیش از ۵۰۰ پرونده تخلف به این نهاد در سه ماهه سال ۹۷ خبر داد و گفت: حدود ۱۲۸ میلیون تومان برای پرونده‌های تخلفاتی در شهرستان دماوند صدور محکومیت جریمه داشتیم.

مصطفی متو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: در بخش کالا و خدمات بیش از ۵۰۰ پرونده شامل قاچاق، پرونده‌های بهداشتی دارویی و درمانی و سایر تخلفات صنفی طی سه ماهه سال ۹۷ ارجاع شده است.

وی افزود: از این تعداد حدود ۳۸۷ پرونده در بخش کالا و خدمات، ۹ پرونده از بخش قاچاق و ۵۰ پرونده در زمینه بهداشت، دارو و درمان مختومه شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند گفت: هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی متشکل از سه عضو است و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند ریاست این هیات را برعهده دارد، دو عضو دیگر نیز از اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت هستند.

*کالاهای کشف شده قاچاق  پس از صدور محکومیت به نفع دولت ضبط می‌شود/ صدور محکومیت جریمه ۱۲۸ میلیون تومانی برای پرونده‌های تخلفاتی در دماوند

متو با بیان اینکه در هیات بدوی ۲۵ پرونده از سال ۹۶ تشکیل شده که از این تعداد ۲۳ مورد رسیدگی و مختومه شده است، بیان کرد: بیشترین تخلفات مربوط به پرونده‌های صنفی اعم از گران‌فروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت است، همچنین پرونده‌های شبکه بهداشت و عدم رعایت مقررات بهداشتی و سایر تخلفات وابسته به این حوزه بیشترین تخلفات را شامل شده‌اند.

وی ادامه داد: میزان جریمه در پرونده‌های هیاتی تقریباً ۱۷ میلیون و ۸۱۵ هزار ریال شده که این رقم متوسط محکومیت است و مبلغ ریالی آن ۲۱۳ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال می‌باشد، برای این محکومیت‌ها رأی صادر شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه پرونده‌های غیر هیاتی متشکل از قاچاق و بهداشت و صنوف هستند، تصریح کرد: در این زمینه برای پرونده‌های کالا و خدمات بیش از یک میلیارد و ۳۵۵ میلیون ریال، برای پرونده‌های قاچاق بیش از ۴۳۹ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال و برای پرونده‌های بهداشتی بیش از ۱۴۸ میلیون و ۵۱۲ هزار ریال محکومیت صادر شده است.

متو در ادامه گفت: بیشترین کالاهای قاچاق شامل کشفیات از انبارها و سوله‌ها است که متشکل از تجهیزات پزشکی، ورزشی و قطعات الکترونیکی، پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی و از این قبیل کالاهاست.

وی تصریح کرد: کالاهای کشف شده به نفع دولت ضبط شده و همه به انبارهای تملیکی می‌رود تا حکم صادر شود، اگر محکومیت صادر شود کالا به نفع دولت ضبط می‌شود و اگر تبرئه شوند کالاها به صاحب کالا مسترد می‌شوند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند عنوان کرد: در شهرک‌های صنعتی چند مورد کشفیات در راستای نگهداری کالای قاچاق داشته‌ایم که توسط پلیس آگاهی کشف شد، این پرونده‌ها در جریان هستند و هنوز رأی صادر نشده است.

*ورود سیب‌های خارج و فروش آنها به اسم سیب دماوند مربوط به دو سال پیش است/ نظارت بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز توسط ناظرین با جدیت صورت می‌گیرد/ هیچ گزارشی به تعزیرات در راستای نارضایتی مردم از دو فروشگاه ارسال نشده است

متو گفت: ورود سیب‌های خارج از شهرستان دماوند و فروش آنها به اسم سیب دماوند مربوط به دو سال قبل است و همان موقع حکم صادر شد اما در سال گذشته چنین موردی نداشتیم، این موضوع نیز نظارت می‌شود و در صورت تخلف برخورد لازم صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: نظارت بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز توسط ناظرین با جدیت صورت می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف تعزیرات حکومتی آمادگی برخورد را دارد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند افزود: هیچ گزارشی به تعزیرات در راستای نارضایتی مردم از دو فروشگاه ارسال نشده اما در گشت‌های گشتهای مشترک به صورت فوق‌العاده این فروشگاه‌ها را بررسی کردیم که تخلفات آنچنانی نداشتند و در صورت هر گونه تخلف با آنها برخورد می‌شود.

متو در پایان از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده تخلفات هرگونه تخلف صنفی مذکور آن را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن