رئیس اداره ترویج و هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستان دماوند:

برگزاری کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند/ فراگیران دوره آموزشی از راه‌اندازی مشاغل خانگی و دریافت مواد اولیه برای تولید جلبک برخوردار می‌شود

رئیس اداره ترویج و هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند ویژه بانوان خبر داد و گفت: فراگیران دوره آموزشی از راه‌اندازی مشاغل خانگی و دریافت مواد اولیه برای تولید جلبک برخوردار می‌شود.

رازقه غلامرضایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: جلبک کاربردهای مختلفی دارد در زمینه مواد غذایی، آرایشی‌‌، بهداشتی، دارویی، کشاورزی‌، تصفیه آب، تامین علوفه مکمل غذایی دام، شیلات و …دارد‌.

وی افزود: ایران به عنوان یکی از کشورهای مصرف کننده سال‌ها است که ماده جلبک وارد کشور می‌شود و در حالی کشور در شرایط تحریم است می‌تواند با توجه به شرایط آب و هوایی مناسبی که برای این کار دارد با تولید و فرآوری جلبک نه تنها برای نیاز کشور بلکه صادر کننده هم باشد.

رئیس اداره ترویج و هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: مدیریت جهاد کشاورزی با توجه به رسالت آموزشی که دارد کارگاه آموزشی مذکور را برگزار کرده است که در این دوره آموزشی دکتر جعفری مدرس دوره به صورت تئوری و عملی به آموزش پرورش جلبگ پرداختند و فراگیران حاضر در این دوره می‌توانند از مشاوره رایگان جهت راه‌اندازی مشاغل خانگی، دریافت مواد اولیه برای تولید جلبک و خرید تضمینی برخوردار شوند.

غلامرضایی بیان کرد: همچنین با توجه به استقبال آقایان برگزاری دوره پرورش جلبک در آینده مدنظر می‌باشد و امیدواریم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی ترویجی، گامی در جهت اشتغال‌زایی و ارتقای سلامت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سال حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم.

کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند کارگاه آموزشی پرورش جلبک اسپیرولینا در دماوند

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن