با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای صورت گرفت؛

اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌های دماوند ویژه نوروز سال ۹۸ + تصاویر

طرح پاکسازی حاشیه حریم راه‌های شهرستان دماوند با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ویژه نوروز سال ۹۸ آغاز شد.

عبدالهاشم حسن‌نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: در بخش ناوگان حمل و نقل مسافرین و کیفیت سطح جاده‌ها اقداماتی برنامه‌ریزی شده است، در بخش حمل و نقل جاده‌ای حدود 15 هزار اتوبوس و 30 هزار سواری را بسیج کرده‌ایم تا مسافرین بتوانند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی افزود: کنترل و نظارت کامل و جامعی برقرار است و مجتمع‌های خدمات مسافرین با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه تحت نظارت هستند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در رابطه با جاده‌های سطح کشور نسبت به بهبود علائم ایمنی، خط کشیها، گاردریلها و بهبود آسفالت اقداماتی در دستور کار است.

*حدود 14 هزار راهدار با 9 هزار ماشین‌آلات در 650 راهدارخانه مستقر هستند/ امسال سفرها حدود هشت تا 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد

حسن‌نیا گفت: حدود 14 هزار راهدار با 9 هزار ماشین‌آلات در 650 راهدارخانه مستقر هستند و هرگونه تغییر جوی و فیزیک راه‌ها را کنترل و کمک می‌کنند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال سفرها حدود هشت تا 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد، اغلب سفرها به شهرهای زیارتی و توریستی هستند و استان تهران و شهر تهران بیشترین تردد در راه‌ها توسط مسافران را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: در سال گذشته رکورد تردد در تهران نسبت به سال‌های گذشته بسیار زیاد بود، تمهیدات لازم برای اینکه هموطنان سفر خوبی داشته باشند پیش بینی شده است.

حسن‌نیا عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود مسافران از حمل و نقل عمومی استفاده شوند زیرا ضریب اشغال صندلی بین 50 تا 60 درصد است و این اقدام علاوه بر تأمین سفر ایمن می‌تواند به اقتصاد ناوگان حمل و نقل کمک کند.

*88 هزار کیلومتر راه‌ها اصلی و فرعی در کشور وجود دارد

وی ادامه داد: در زمینه جاده‌ها 88 هزار کیلومتر راه‌ها اصلی و فرعی در کشور وجود دارد که با احتساب حریم حدود 160 هزار کیلومتر است. سالانه برای پاکسازی حداقل به 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا حریمی را از زباله‌هایی که مردم در جاده‌ها می‌ریزند پاکسازی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن