مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک:

ورود سازمان بازرسی کشور به ماجرای سرانه زیاد مصرف آرد در دماوند/ دماوند بیشترین سرانه مصرف آرد را در استان تهران دارد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک از ورود سازمان بازرسی کشور به سرانه زیاد مصرف آرد در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: شهرستان دماوند بیشترین سرانه مصرف آرد را در شهرستان‌های استان تهران دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، عباس ارشدی در نشست کارگروه آرد و نان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار داشت: در تأمین آرد هیچ مشکلی وجود ندارد و از ذخایر گندم خوبی برخوردار هستیم و نگرانی بابت تأمین قوت غالب مردم وجود ندارد، دماوند بالاترین سهمیه آرد را دارد اما اگر باز هم مشکلی باشد در کارگروه بررسی مصوبات لازم ایجاد می‌شود.

ارشدی ادامه داد: اگر نانوایی 7 کیسه سهمیه داشت، اما 5 کیسه پخت می‌کرد مازاد را می‌توان در مکان‌های مورد نیاز اختصاص داد که این مهم در اختیار کارگروه‌ها است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک گفت: تغییر نام خبازی‌ها در کارگروه آرد و نان استان مصوب شده و افرادی که واگذار کرده‌اند و مراحل قانونی را طی کرده‌اند بعد از مصوبه کارگروه تغییر نام داده می‌شوند.

ارشدی بیان کرد: صنعت آرد و نان ایران از بهترین صنایع روز است و در سطح کشور 40 تا 45 درصد کارخانه‌ها از صنعت سوئیس و 40 درصد از صنعت ترکیه استفاده می‌کنند که در صنعت آرد پیشرو هستند.

وی افزود: قیمت نان دغدغه بزرگی برای نانوایان کشور بود و تصمیمات مسئولان بالادستی منجر به متعادل‌سازی آن شد که در نهایت قیمتی که اعلام شده قیمت تمام شده‌ی تولید نان بود و مردم نیز این قیمت‌ها را پذیرفتند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک عنوان کرد: در بخش آرد یارانه‌ای شرایط در کشور و استان مساعد است، کارخانه‌ها مدرن بوده و با کیفیت بالا فعالیت می‌کنند و دغدغه‌ای بابت کیفیت آرد نداریم.

ارشدی ادامه داد: در خصوص گندم تهران مصرف کننده است و بیش از سه چهارم نیاز گندم از استان‌های دیگر تأمین می‌شود، با توجه به تولیدی که در استان تهران وجود دارد، نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش در تأمین گندم از دیگر استان‌ها داشته‌ایم.

وی تصریح: در مصوبه کارگروه استان تهران به واحدهای خبازی زمان 6 ماهه داده شده است تا پروانه کسب دریافت کنند، قطعاً سهمیه آرد واحدهای خبازی بدون پروانه قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یک تصریح کرد: با توجه به اینکه سرانه مصرف آرد در شهرستان دماوند زیاد است سازمان بازرسی کشور به این موضوع ورود پیدا کرده و طبق آخرین آمار سرانه مصرف آرد در تهران 5.4 کیلوگرم و شهرستان دماوند 10 کیلوگرم می‌باید که باید مصرف در این زمینه منطقی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن