×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خدمت‌رسانی به بیش از ۴۵ هزار مشترک تلفن ثابت در شهرستان دماوند/ راه‌اندازی و استقرار سیستم «voip» در نقاط مختلف شهرستان دماوند/ ۵۲ درصد از مشترکان از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنند

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند از خدمت‌رسانی بیش از ۴۵ هزار مشترک تلفن ثابت در این شهرستان خبر داد و گفت: ۵۲ درصد از مشترکان اداره مخابرات شهرستان دماوند، از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنند.

حسن خلیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، با بیان اینکه بیش از ۴۵ هزار مشترک تلفن ثابت در شهرستان دماوند وجود دارد اظهار کرد: بیش از دوهزار مشترک تلفن ثابت در طول سال جاری به تعداد مشترکان اداره مخابرات شهرستان دماوند افزوده شده است.

وی افزود: خوشبختانه این نهاد در سال جاری طرحی را در شهرستان دماوند آغاز کرده است که در این راستا فیبر نوری تا درب منزل مشترکان انتقال می‌یابد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند ادامه داد: سیاست مخابرات بر این است که از این پس توسعه بر مبنای فیبر باشد و فیبر نوری تا درب منزل مشترک و حتی داخل منزل مصرف کننده انتقال یابد.

خلیلی امنیت بالا، قیمت ارزان، پهنای باند بیشتر، عدم افت کیفیت نسبت به طول مسیر و سرویس‌های متنوع را از جمله مزایای فیبر نوری برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه در سال جاری از مناطق گیلاوند و دماوند آغاز شد و در قسمت‌هایی مانند بلوار شهید بهشتی، قسمت هایی از بلوار آیت الله خامنه ای، نیلوفر و پروژه فرهنگیان در شهرک مهک توانستیم فیبر نوری را ارائه دهیم اما متاسفانه استقبال مردم و آشنایی آنها در این زمینه قدری کم است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند بیان کرد: سرعت اینترنت فیبر نوری ۵۰ مگابایت است و سرویس‌های متنوع و زیادی نیز دارد.

*راه‌اندازی و استقرار سیستم «voip» در نقاط مختلف شهرستان دماوند

خلیلی تصریح کرد: همچنین در سال جاری طرح جدیدی با عنوان«voip» اجرا شد که به این ترتیب ما می‌توانیم به افرادی که خط اینترنت دارند با نصب اپلیکیشنی بر روی موبایل، خط تلفن با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ هزار تومان و ۳۰ درصد هزینه مکالمه کمتر نسبت به تلفن ثابت ارائه دهیم.

وی عنوان کرد: متاسفانه مردم آشنایی چندانی با سرویس «voip»ندارند اما با استفاده از آن می‌توانند با هزینه کمتری مکالمات خود را انجام دهند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند اظهار داشت: علاوه بر این یکی از برنامه‌های مد نظر ما، استفاده از سیستم اکسس و یا جی‌پان در مراکز کم ظرفیت مانند روستاها است تا سیستم‌های قدیمی جمع‌آوری شده و سیستم جدید جایگزین آن شود.

خلیلی تصریح کرد: این روش موجب افزایش سرعت اینترنت شده و با حذف مقداری از کابل‌های مسی در مسیر، کیفیت خط ارتقا می‌یابد.

وی اذغان داشت: خوشبختانه این نهاد برنامه‌های خوبی در زمینه توسعه در مناطق دماوند و گیلاوند داریم و با نصب برنامه اکسس و یا جی‌پان می‌توان گفت که گویی مرکز مخابرات به مشترک نزدیک شده و یا حتی به داخل منزل مشترک انتقال می‌یابد؛ زیرا ظرفیت فیبر نوری بالا است و سرویس‌های متنوعی می‌توان از آن دریافت کرد.

ئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند در خصوص روستاهای محروم از خط تلفن ثابت در این شهرستان گفت: تقریبا بیشتر روستاها در شهرستان دماوند از تلفن ثابت بهره‌مند هستند و تقریبا فقط چهار روستای رودافشان، بهلان، تنگه بهلان و زره در از آن بی‌بهره هستند.

خلیلی ادامه داد: برخی از این روستاها ممکن است خالی از جمعیت باشد و در این صورت نیازی به تلفن ثابت ندارند و در برخی دیگر نیز شوراهای اسلامی روستا پیگیری خاصی در این زمینه انجام نداده اند.

*واگذاری اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان دماوند

وی اضافه کرد: اداره مخابرات شهرستان دماوند در سال جاری در نظر دارد که به همه روستاهای دارای تلفن ثابتی که اینترنت پرسرعت ندارند مانند کاجان، تمیسیان، ساران، دوآب و مومج واگذاری اینترنت انجام دهد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند با اشاره به آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه در برخی نقاط بیان کرد: اکثر روستاهای این شهرستان تحت پوشش تلفن همراه هستند اما اگر جایی آنتن‌دهی تلفن همراه ضعیف باشد افراد می‌توانند با شماره تلفن ۹۱۲۹۹۹۰ تماس گرفته و اطلاع رسانی کنند تا با تشکیل پرونده پیگیری‌های لازم صورت پذیرد.

*استقرار تعداد ۱۲ سایت همراه اول در مناطق دماوند و گیلاوند

خلیلی از وجود تعداد ۱۲ سایت همراه اول در دماوند و گیلاوند خبر داد و تاکید کرد: ما در نظر داریم تا ارتباط همه بی‌تی‌اس‌های تلفن همراه در شهرستان دماوند از طریق فیبر نوری انجام شود که تعدادی از این موارد در سال‌های گذشته انجام شد و این موضوع همچنان در حال اجرا است.

وی در خصوص دلایل قطعی تلفن ثابت عنوان کرد: قطعی تلفن ثابت به چند دلیل صورت می‌گیرد که یکی از این دلایل قطعی برق می‌باشد، اما خوشبختانه اداره مخابرات از این لحاظ مستقل است و در صورت بروز قطعی برق توسط باطری و دیزل جنراتور رفع نیاز می‌کند؛ اما قطع شدن فیبر نوری نیز از دیگر دلایل در این خصوص است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند تاکید کرد: فیبر نوری در مسیرهای اصلی قرار دارد و متاسفانه بیشترین مشکل ما در این زمینه مربوط به مسیرهای اصلی جابان و سربندان است که حفاری‌های بدون استعلام موجب بروز این قطعی می‌شود.

خلیلی گفت: در حال حاضر همه روستاهای شهرستان دماوند به جز بولان و تنگه بولان بی تی اس موبایل دارند و برخی نقاط نیز از سایت‌های بی تی اس دیگر آنتن دریافت کند اما به غیر از مناطق ذکر شده، در سایر مناطق این شهرستان مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه نداریم.

وی در خصوص قطع شدن اینترنت موبایل اظهار داشت: خوشبختانه در سال‌های اخیر قطعی اینترنت تلفن همراه بسیار کم رخ می‌دهد و تقریبا هر سه ماه یک بار طرح جدیدی با هزینه مناسب و سرعت بهتر برای استفاده افراد ارائه می‌شود.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند اضافه کرد: همچنین با رینگ‌شدن مسیرها و فیبرکشی‌های انجام شده در طول مسیر، در صورت بروز قطعی، ارتباط به صورت اتوماتیک به مسیر دیگری هدایت می‌شود.

*۵۲ درصد از مشترکان شهرستان دماوند از اینترنت اداره مخابرات می‌کنند

خلیلی خاطرنشان کرد: اما در برخی موارد ممکن است که مشترکان در طول مسیر اتصالات سیم مسی دچار اختلال شده باشند، همچنین داخلی و مودم مشترک نیز ممکن است دارای مشکل باشد که ما در هر صورت آمادگی مشاوره، تعویض طرح، ارائه سرویس‌های متنوع‌تر و ارائه فیبر نوری با سرعت ۵۰ مگابایت به مشترکان را داریم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۵۲ درصد از مشترکان اداره مخابرات شهرستان دماوند، از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنند هرچند که شرکت‌های خصوصی نیز از زیرساخت‌های اداره مخابرات استفاده می‌نمایند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند در مورد طرح‌های جدید اداره مخابرات تصریح کرد: کیفیت، سرعت بیشتر، کاهش قیمت‌ها نسبت به بسته‌ها، هزینه پایین‌تر نسبت به بسته‌های قدیمی از جمله ویژگی‌ طرح‌های جدید اداره مخابرات است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب: https://tarood.ir/?p=152103
false
false
false
false
  1. محمد کریمی نایینی

    سلام یکسال هست ثبت نام کردم یکماه هم هست نقدی ۱۹۹هزارتومان واریز کردم کسی جواب گو نیست الان باید چه کار کرد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true