بازدید کارگروه رونق تولید از واحد دامداری قرایی در روستای اوزن‌دره دماوند

اعضای کارگروه رونق تولید شهرستان دماوند از واحد غیرفعال دامداری پرواری قرایی در روستای اوزن‌دره بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، جمعی از مسئولان شهرستان دماوند در سیزدهمین بازدید کارگروه رونق تولید از واحد دامداری پرواری قرایی در روستای اوزن‌دره بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مرکز تولیدی قرار گرفتند.

مجوز افزایش برداشت آب از اداره امور منابع آب جهت طرح توسعه و افزایش دوره فعالیت از جمله مشکلات طرح شده در این بازدید بود که دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر شد.

*راه‌اندازی مرکز دامداری پرواری قرایی در روستای اوزن‌دره با ظرفیت  ۵۰۰ رأس دام طی یک ماه آینده

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: امروز نیز طبق روال گذشته یکشنبه هر هفته به سراغ کارگاه‌ها و کارخانجات دامداری و کشت و صنعت و کشاورزی رفتیم تا مشکلاتشان را بررسی و پیگیری کنیم.

وی افزود: طی روز جاری در منطقه اوزون دره دماوند از شرکت تعاونی دامداری پگاه دماوند بازدید به عمل آمد که در بدو ورود متوجه غیر فعال بودن این مجموعه به دلیل مشکلی که با امور آب داشتند، شدیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: با حضور مسئولان امور آب بررسی‌های صورت گرفته قرار بر این شد این دامداری حداکثر طی یک ماه آینده با ظرفیت کامل که مجموعاً ۵۰۰ رأس دام می‌تواند پرورش دهد و مجدداً راه‌اندازی شود.

فرماندار دماوند با بیان اینکه اداره امور آب نیز در اولین فرصت با تمهیداتی که در نظر دارد مشکلات این دامداری را حل و فصل می‌نماید، گفت: انشالله مدیریت شرکت نیز طرح توسعه این دامداری را با توجه به فضا و آب موجود در این مکان ارائه خواهد کرد تا به کمک فرمانداری و مسئولین این اقدام اجرایی گردد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در پی این موضوع هستیم تا سال در رونق تولید با پیگیری‌های مستمر در شهرستان دماوند، بتوانیم درصد بالایی از مکان‌های غیر فعال و نیمه فعال را به فعالیت بازگردانیم تا علاوه بر ایجاد اشتغال به اقتصاد کشور نیز کمک کرده باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن