هیچ کاندیدایی حق تبلیغات پیش از موعد مقرر را ندارد/ مسئولیت اصلی بروز تخلفات بر عهده کاندیداهاست

رئیس امور هماهنگی برگزاری انتخابات شهرستان دماوند با بیان اینکه هیچ کاندیدایی حق تبلیغات پیش از موعد مقرر را ندارد، گفت: مسئولیت اصلی بروز تخلفات بر عهده کاندیداهاست و باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، شاهرخ جهانشاهی در نشست کمیته حقوقی و امحای انتخابات شهرستان دماوند اظهار کرد: انتخابات موضوع مهمی است و مجلس به عنوان یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که بر اساس قانون اساسی، پیش از به اتمام رسیدن دوره، باید انتخابات مجلس برگزار شود.

وی افزود: در این راستا پیش‌بینی‌های لازم در شهرستان دماوند صورت گرفته و نشستی نیز با کاندیدایی که صلاحیت آنها تأیید شده انجام شد؛ همچنین ۲۱ نشست ستاد انتخابات در شهرستان دماوند برگزار شده و پیش‌بینی‌های لازم در آن صورت گرفته است.

رئیس امور هماهنگی برگزاری انتخابات شهرستان دماوند ادامه داد: از جمله موضوعات مهم در خصوص انتخابات، انجام تبلیغات است که به مدت هفت روز پیش از انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رأی امکان‌پذیر است.

جهانشاهی بیان کرد: نکته قابل توجه در این خصوص، ممنوعیت انجام تبلیغات پبیش از زمان اعلام شده است و بر اساس قانون هیچ کاندیدایی حق تبلیغات پیش از موعد مقرر ندارد؛ طبق قانون، انجام تبلیغات کاندیداها در معابر عمومی و نصب پوسترهای تبلیغاتی بر تابلوها و خودروهای دولتی و تأسیسات عمومی و دولتی ممنوع است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: از جمله مواردی که باید توسط کاندیداها مورد توجه قرار گیرد، اعلام تشکیل ستاد انتخابات و محل آن به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها است و در صورت بروز تخلفات، مسؤولیت اصلی آن بر عهده فرد کاندیداها خواهد بود و باید مراقبت‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

جهانشاهی با تأکید بر لزوم کنترل فضای مجازی گفت: کاندیداها باید با اعلام توانمندی‌های خود، از صحبت کردن علیه سایر کاندیدا خودداری کنند؛ علاوه بر این استفاده از القاب علمی غیرواقع در تبیلغات انتخابات ممنوع است؛ احزاب و گروه‌ها نیز تنها می‌توانند در راستای ایجاد شور انتخاباتی به جهت حضور مردم در پای صندوق‌های رأی فعالیت کنند.

وی، از لزوم پاک‌سازی شعب اخذ رأی از آثار تبلیغاتی تا شعاع ۱۰۰ متری در روز انتخابات توسط دستگاه‌های ذی‌ربط خبر داد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن