رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند:

هنوز اعتباری برای مشاغل خانگی دماوند در سال 98 تخصیص داده نشده است/ ثبت 682 مورد اشتغال در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی دماوند

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند با بیان اینکه هنوز اعتباری برای مشاغل خانگی در سال 98 تخصیص داده نشده است، گفت: 682 مورد اشتغال در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی دماوند ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، جعفر میرزاملکی در نشست شورای هماهنگی بانک‌ها و اشتغال و رونق تولید شهرستان دماوند اظهار داشت: سامانه کارا در سال 96 مصوب و در سال 97 اجرایی شد و دیگر تمدید نشد، از این رو تسهیلات از طریق بند الف تبصره 18 پرداخت می‌شود.

وی افزود: مجموعاً به 101 طرح در سامانه کارا تسهیلات پرداخت شده است که این رقم بیش از 157 میلیارد و 947 میلیون ریال توسط تمامی بانک‌ها بوده است.

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند ادامه داد: بانک توسعه تعاون به سه طرح، بانک کشاورزی به 77 طرح، پست بانک به 8 طرح و صندوق کارآفرینی امید به 13 طرح تسهیلات پرداخت کرده‌اند.

میرزاملکی عنوان کرد: برای حوزه مشاغل خانگی هنوز اعتباری در سال 98 تخصیص داده نشده است تا از این طریق به مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شود.

وی ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی در سال گذشته، 130 مجوز صادر شده است که 32 مورد مربوط به میراث فرهنگی، 3 مورد مربوط به جهاد کشاورزی، 94 مورد مربوط به صنعت و معدن و یک مورد مربوط به اداره ارشاد اسلامی بود و کل تسهیلات پرداختی یک میلیارد و 308 میلیون تومان بوده است.

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند گفت: در رابطه با همکاری با اداره بهزیستی نیز کارخانه‌ای به بهزیستی معرفی شد و برای اشتغال مددجویان به توافق رسیدیم.

وی افزود: در خصوص حمایت از مشاغل خانگی در راستای اجرای ماده 11 قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و ماده 30 تمامی شهرداری‌ها موظف‌اند به تناسب تعداد و نوع کسب و کار خانگی، بازار محلی موقت جهت عرضه محصولات در نظر بگیرند.

میرزاملکی بیان کرد: شهرداری دماوند مکانی را برای بازارچه محلی روستایی دیده است اما هنوز قطعی نشده است.

وی در خصوص ثبت اشتغال در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی در سال جاری تصریح کرد: اداره فنی و حرفه‌ای 340 مورد، اداره بهزیستی 19 مورد، کمیته امداد 11 مورد، میراث فرهنگی 83 مورد، جهاد کشاورزی 179، اداره تعاون 44 مورد، ورزش و جوانان 5، صندوق کارآفرینی امید یک مورد و بنیاد شهید و امور ایثارگران 5 مورد در سامانه ثبت کرده‌اند.

رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند بیان کرد: اداره صنعت و معدن دماوند بخش عمده‌ای از این رقم را تشکیل می‌دهد و رتبه دوم استان را از این حیث کسب کرده است.

*17 مورد بازدید از واحدهای تولیدی دماوند برای رفع موانع تولید

فاطمه فرزام، معاون برنامه‌ریزی و مالی فرماندار شهرستان دماوند در این نشست اظهار داشت: پیرو بازدیدهای روز یکشنبه با محوریت رونق تولید، جلساتی تشکیل می‌شود و بررسی‌های مجدد از واحدهای تولیدی به عمل می‌آید، همچنین گزارشی از اقدامات انجام شده برای رفع موانع تولید این واحدها از روسای ادارات متولی دریافت می‌شود.

وی افزود: در فرمانداری دماوند این پیگیری‌ها تقریباً هفتگی یا روزانه صورت می‌گیرد، تاکنون 17 بازدید از واحدهای تولیدی انجام شده است و مشکلات برخی از واحدها حل شده که نشان از مؤثر بودن این بازدیدها دارد.

معاون برنامه‌ریزی و مالی فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: رفع برخی از مشکلات این واحدها از اختیار شهرستان دماوند خارج است از این رو طی مکاتباتی پیگیر حل آنها از طریق استان هستیم، به هر حال موظف هستیم که با توجه به شعار رونق تولید مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کنیم تا به تولید برسند.

فرزام گفت: مشکلات بسیاری از واحدها به علت محدودیت‌های شهرستانی مشترک است، برخی از واحدها همچون دامداری و شرکت آب معدنی نمونه‌هایی از واحدهای مشکل‌دار بودند که با رفع آنها مجدداً فعالیت خود را ادامه دادند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن