هنرنمایی ورزشکاران باستانی‌کار شهرستان دماوند در زورخانه پهلوان گتمیری/ تجلیل از خانواده شهیده آلما اولادی

ورزشکاران باستانی‌کار شهرستان دماوند در زورخانه پهلوان گتمیری با حضور مسئولان هنرنمایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مراسم هنرنمایی ورزشکاران باستانی‌کار شهرستان دماوند در زورخانه پهلوان گتمیری واقع در روستای چنارشرق برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام “کاظم فتاح دماوندی” امام جمعه شهرستان دماوند، “سید احمد رسولی‌نژاد” نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، “رضا مقدم” رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند، جمعی مسئولین و پیشکسوتان ورزش باستانی حضور داشتند.

در این مراسم از خانواده شهیده آلما اولادی از شهدای سانحه هواپیمایی اوکراینی و جمعی از ورزشکاران پیشکسوت تجلیل صورت گرفت.

همچنین در این مراسم ورزشکاران باستانی‌کار با اجرای کار هنری باستانی از شهیده آلما اولادی یاد کردند.

*ویژگی‌های ورزش باستانی و زورخانه‌ای ممتاز از سایر ورزش‌هاست/ احداث برخی از اماکن ورزشی را مدیون خیرین هستیم

سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت ورزش باستانی اظهار داشت: باید ورزش زورخانه‌ای مورد توجه باشد و مخصوصا در ورزش‌های باستانی حال و احترام پیشکسوتان رعایت شود.

وی افرود: ویژگی‌های ورزش باستانی و زورخانه‌ای ممتاز از سایر ورزش‌هاست چرا که همراه با ذکر خدا و اهل بیت و اشعار فارسی است از این رو توصیه می‌شود مسئولان، شان و اهمیت این ورزش را بیشتر از دیگران حفظ کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورزش زورخانه‌ای یک ورزش ملی و اسلامی است و نسل‌های متمادی این ورزش را حفظ کرده‌اند، فوتبال ریشه انگلیسی دارد اما ورزش باستانی به دلیل اینکه ریشه و قدمت طولانی در ایران دارد باید بیشتر مورد توجه باشد.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: اهمیت و توجه به ورزش زورخانه‌ای از اولویت‌های کاری من بوده است و ساختن یک زورخانه در شهری که فاقد آن بود را تکلیف متولیان امر می‌دانستم؛ باید دست فعالان حوزه ورزش زورخانه‌ای را بوسید.

وی گفت: واقف هستیم که تیم‌داری و اداره مکان‌های ورزشی سخت است اما باید پاسخگوی مردم بود، احداث برخی از اماکن ورزشی را مدیون خیرین هستیم و به وجود خیرین حوزه ورزش افتخار می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا