به مناسبت گرامیداشت هفته هنر و انقلاب اسلامی؛

هنرمندان بسیجی شهرستان دماوند تجلیل شدند+تصاویر

هنرمندان بسیجی شهرستان دماوند به مناسبت گرامیداشت هفته هنر و انقلاب اسلامی با حضور مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه سید الشهدا استان تهران در فرهنگسرای کوثر تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حسین نادری، مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه سید الشهدا استان تهران در نشست با جمعی از هنرمندان بسیجی شهرستان دماوند به مناسبت گرامیداشت هفته هنر و انقلاب اسلامی  اظهار کرد: هفته هنر و انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز شهادت مرتضی آوینی نام‌گذاری شد و به به همین جهت افتتاحیه‌ای در تهران برگزار گردید.

وی افزود: در طول این هفته کانون‌های ما در ۱۵ شهرستان استان تهران به برگزاری برنامه‌های مختلف می‌پردازند؛ در روز ۲۰ فروردین‌ماه نیز به اتفاق شورا و اعضای کانون‌های بسیج هنرمندان، از پیشکسوتان هنر و فعالان کانون‌ها تجلیل به عمل آمد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه سید الشهدا استان تهران از سرکشی از خانواده‌های شهدای هنرمند، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و غبارروبی مزار شهدا به عنوان مهمترین برنامه‌های هفته هنر و انقلاب اسلامی در شهرستان‌های استان تهران نام برد.

نادری بیان کرد: از زمان شکل‌گیری سازمان، کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند از سال ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد و در عرصه‌های ادبی در رشته‌های ادبیات، شعر، داستانی کوتاه و بلند، شعر آئینی و شعر نو فعال است؛ در این راستا جوایز و رتبه‌های خوب کشوری و استانی نیز کسب کرد.

وی ادامه داد: در زمینه هنرهای تجسمی نیز «سمانه فاجانی» از شهرستان دماوند در سال‌های ۹۳ و ۹۵ موفق به کسب رتبه‌های استانی و کشوری گردید؛ کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند یکی از کانون‌های فعال و برتر سازمان در استان تهران است.

هنر و انقلاب

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه سید الشهدا استان تهران در خصوص حمایت از شهرستان دماوند در عرصه هنر تصریح کرد: شهرستان دماوند مانند سایر شهرستان‌ها از آنچه که به صورت ابلاغ ارائه می‌شود بهره‌مند خواهد بود، اما تا جایی که امکان دارد در سال جاری از این شهرستان حمایت خواهیم کرد.

نادری گفت: سعی ما حمایت از مناسبت‌های سال، نشست‌های ادبی و هنری، کارگاه‌ها، ورکشاپ‌ها و نمایشگاه‌ها در کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند است.

*اگر بخواهیم کاری ماندگار شود حتما باید با هنر عجین باشد

همچنین در این نشست روح‌الله عرب، فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند اظهار داشت: اگر بخواهیم کاری ماندگار شود حتما باید با هنر عجین باشد؛ در طول سالیان بسیاری از ابنیه از بین رفت اما تخت جمشید ماندگار شد، چرا که با هنر همراه بود.

وی افزود: با توجه به شعار سال مبنی بر حمایت از کلای ایرانی، حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف همراه با هنر بسیار موثر است، ما باید پا در رکاب انقلاب، در جهت حمایت از کالای داخلی حرکت کنیم.

هنر و انقلاب

*شرکت در جشنواره‌ها صنایع دستی در شهرستان دماوند در دستور کار است

همچنین حسین ناصری، مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم در سال ۹۶ مقام‌های خوبی کسب کنیم و در سال جاری نیز همین روند را با رویکردی جدید ادامه خواهیم داد.

وی افزود: در سال ۹۷ جشنواره‌های ادبی، تئاتر، هنرهای تجسمی و برپایی کارگاه‌های آموزشی مدنظر قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این، آموزش و شرکت در جشنواره‌های صنایع دستی نیز به رشته‌های مذکور افزوده خواهد شد.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند ادامه داد: سال گذشته در رشته صنایع دستی فعالیت‌هایی صورت گرفت اما امسال در نظر داریم که با تعداد و کیفیت بیشتری از این رشته هنری حمایت کنیم.

ناصری خاطرنشان کرد: همچنین فعالیت‌هایی مانند فیلم، عکس، شعر و حلقه‌های صالحین نیز در سال جاری به صورت پربارتر و جدی‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: همه رشته‌های هنری از اهمیت خاصی برخوردار است اما صنایع دستی، تئاتر، فیلم و ادبیات در سال ۹۷ بیش از گذشته مدنظر قرار خواهد گرفت.

در پایان این نشست از تعدادی از اعضا و هنرمندان شهرستان دماوند تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است که کانون بسیج هنرمندان شهرستان دماوند با بیش از ۲۰۰ عضو در هشت انجمن در حال فعالیت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن