برای نخستین‌بار و با رونمایی از ۶۰ اثر هنری صورت گرفت؛

افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان مهاجر افغانستان در دماوند

نخستین نمایشگاه تخصصی هنرهای تجسمی شهرستان دماوند و حومه توسط هنرمندان مهاجر افغانستان در کتابخانه بعثت شهر آبسرد گشایش یافت.

موسی حسینی، مسئول این نمایشگاه و از هنرمندان مهاجر افغانستانی در شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: نخستین نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان تجسمی شهرستان دماوند با شرکت چهار هنرمند مهاجر افغانستان و حدود ۶۰ اثر برجسته در کتابخانه بعثت شهر آبسرد برگزار شد.

وی افزود: آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه از تکنیک‌هایی همچون رنگ روغن و سبک‌های رئالیسم، سیاه قلم سوخت نگار، کلاژ و تکنیک آبرنگ، مداد رنگی و … برخوردار می‌باشد.

هنرمند مهاجر افغانستانی در شهرستان دماوند بیان کرد: شرکت کنندگان در این نمایشگاه از قشر جوان مهاجر افغانستان مقیم شهرستان دماوند و در کنار این اعضای هنری مرکز فرهنگی و هنری پناهندگان استان تهران هم نیز حضور داشتند.

حسینی عنوان کرد: تشویق، معرفی و شناسایی هنرمندان جوان و بروز استعدادهای بالقوه هنری آنها از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه بوده است.

وی در پایان از زحمات و همکاری اعضای کتابخانه بعثت و مسئولان شهر آبسرد به همراه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن