همسر و مادر شهیدان سجادیان از روستای جورد رودهن آسمانی شد

همسر و مادر شهیدان سجادیان از روستای جورد بخش رودهن به شهیدان خود پیوست.

به گزارش پایگاه خبری تارود، «حلیمه خاتون خانیان» همسر شهید سیدحمزه سجادیان و مادر شهیدان داود، ابوالقاسم، کاظم و کریم به آرزوی خود رسید و روح بزرگ این بانو پس از مقاومت برابر بیماری از جسمش خارج و به همسر و چهار فرزند شهیدش خود پیوست.

شهیدان سجادیان اهل روستای جورد از توابع بخش رودهن شهرستان دماوند بودند که پدر و چهار فرزند خون خود را برای کشور اهدا کردند.

جورد روستایی است که در قسمت شمالی رودهن قرار دارد و بیشتر اهالی این روستا را سادات تشکیل داده و چه زمان انقلاب و چه زمان دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است؛ به طوری که شهید آوینی این روستا را به «روستای نزدیک آسمان» تشبیه می‌کرد.

بانو خانیان هیچ گاه از زندگی خود ناراضی نبود و همیشه پروردگار را شکر می‌کرد که همسر و چهار فرزند خود را تقدیم انقلاب و جمهوری اسلامی ایران کرده است؛ ولی حسرت آن را داشت که چرا از این قافله عقب افتاده است.

مقام معظم رهبری و دیگر مسؤولان بارها به دیدن وی رفتند، اما حلیمه خاتون هیچ‌گاه از زندگی ساده خود گله‌مند نبود.

مادر شهید سجادیان در یکی از دیدارها به مقام معظم رهبری گفت: «خوشا به حال خودشان، من که کاری نکرده‌ام؛ نام من حلیمه است، از خانواده‌ من همسرم سید حمزه و چهار فرزندم سید کاظم، سید داوود، سید کریم و سید قاسم سجادیان به شهادت رسیده‌اند؛ هر بار که خبر شهادت فرزندانم را می‌آوردند در حالی که اشک شوق بر چهره‌ام بود و رو می‌پوشاندم تا مبادا دشمن شاد شود، دلم آرام بود و خوشحال بودم از اینکه خداوند متعال شهادت را نصیب خانواده‌ام نمود و هرگز فراموش نمی‌کنم آن روزی که خبر شهادت همسرم را به من دادند، وجودم پر از حسرت و اندوه شد، چراکه از غافله عشق جاماندم.

نخستین شهدای این خانواده سید داود و سید کاظم بودند که در عملیات بیت المقدس به شهادت رسیدند؛ سید ابوالقاسم در عملیات خیبر، سید کریم در جریان اجرای عملیات والفجر مقدماتی و در نهایت پدر این چهار شهید با این که از بیماری زانو به دلیل کار زیاد در مزرعه رنج می‌کشید طاقت نیاورد و به جبهه اعزام شد و در نهایت در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن