همایش روش‌شناسی اجرای اولین ساحت از ساحت‌های شش گانه سند تحول در دماوند

صبح روز دوشنبه، همایش روش‌شناسی اجرای اولین ساحت از ساحت‌های شش گانه سند تحول در اردوگاه شهید مصطفی خمینی شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در این همایش سید احمد رسولی‌نژاد نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، زهرا طاولی رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند، مهناز اکبری عضو شورای اسلامی شهر دماوند و جمعی از مربیان تربیتی مدارس دماوند حضور داشتند.

در ادامه این همایش پیرامون رسالت معلمان و آموزش اسلامی سخنانی مطرح شد و در پایان همایش هم برگزیدگان برتر ارائه الگوی اولین ساحت از ساحت‌های شش گانه سند تحول در واحدهای آموزشی تجلیل شدند.

زهرا طاولی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در حاشیه این همایش اظهار داشت: در راستای ساحت تربیتی، اخلاقی و عبادی با تعاملات اساتید حوزه قرآن و روانشناسی با همکاری جامعه هدف که مدیران و معاونین آموزشی و پرورشی و تربیتی بودند توانستیم نتایج بسیار خوبی را رقم بزنیم.

وی افزود: طی ارزیابی‌ها و نظرسنجی های صورت گرفته از فرهنگیان، آنچه که دربین آنها متداول است روش‌هایی است که بتواند باتوجه به نسل امروز و تغییر ذائقه آنها متناسب باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: در دوران پساکرونا امید است بتوانیم به سمت حوزه‌های تربیتی و پرورشی و اجرایی شدن این ساحت‌ها بپردازیم تا اثربخشی بهتری را برای سال تحصیلی جدید رقم بزنیم.

سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در این‌ همایش اظهار داشت: جریان نفوذ موجب شهادت شهید فخری‌زاده شد، این جریان می‌تواند در همه جا و در حساس‌ترین حوزه‌ها حضور داشته باشد و می‌تواند دهه‌ها در یک کشور قدرت را در دست بگیرد و بانی وضع موجود باشد و در عین حال همه چیز را انکار کند.

وی با اشاره به آموزش و پرورش، گفت: این حوزه همواره مشکلات خود را داشته است و درگذشته نیز معیشت مردم با سختی مواجه بود، اما باید هوشیار باشیم که بسیاری از مطالبات مردم اعم از فرهنگیان، بازنشستگان، کارگران، کارمندان و بخشهای مختلف بر زمین مانده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رتبه بندی معلمان سال‌ها طول کشید تا به سرانجام رسید، مصوبات این مهم از دولت قبل آغاز شد و هشت سال به طول انجامید تا اینکه در دولت رییسی علیرغم خزانه خالی به مرحله اجرا درآمد.

رسولی‌نژاد گفت: دولت و مجلس فعلی تمایل دارد مشکلات مردم را حل کرده و مطالبات را محقق کند اما خزانه دولت خالی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه نظام رتبه بندی با وجود مشکلات تصحیح شد، برای نهایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان جلسات ما از هشت صبح شروع و تا یک بامداد ادامه داشت، وزیر آموزش و پرورش با تمام معاونان نیز ساعت‌ها برای این مهم وقت گذاشتند و شرایط سختی بود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شرایط بسیار سخت بود، ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسر بودجه داشتیم و ۵۴ هزار میلیارد تومان تنخواه در اختیار دولت بود که باید در طول یکسال استفاده شود اما حسن روحانی در عرض سه ماه آنرا استفاده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا