به‌مناسبت دفاع مقدس صورت گرفت؛

همایش تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در دماوند

همایش تجلیل پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در شهرستان دماوند به‌مناسبت دفاع مقدس در مجتمع رفاهی خانه معلم محله احمدآباد با حضور جمعی از مسئولان و پیشکسوتان سپاه ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، سردار علیرضا فخاری، معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در این مراسم اظهار داشت: در فضای کنونی با ابعاد و آثار وسیع انقلاب اسلامی روبرو هستیم، پیام ضد استکباری بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در آن شرایط بنیان این انقلاب را مستحکم کرد.

وی افزود: علیرغم گذشت جریانات مختلف و اراده استکبار برای تحمیل یک جنگ نا برابر، ملت ایران توانست در برابر همه این هجمه‌ها و قدرت‌ها مقاومت و ایستادگی کرده و به پیش بروند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) ادامه داد: یکی از عوامل مهم و اساسی در پیروزی انقلاب، رهبری جامعه و سکانداری جریاناتی است که می‌تواند شأن انقلاب را در تراز واقعی خود حفظ کند.

فخاری بیان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یک نمونه بی‌بدیل در جهان امروز نشان داد که ظرفیت بسیار بزرگ و متنوعی در همه ابعاد را دارد و این شکوفایی در میان محدودیت‌ها خشم دشمنان و کفار را برانگیخته است.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) عنوان کرد: بدیهی است در مسیری که شخصیتی بزرگ همچون مقام معظم رهبری به عنوان عنصر و عامل اصلی سکانداری و هدایت انقلاب قرار می‌گیرد، این جریانات در مقابلش صف آرایی می‌کنند.

فخاری با اشاره به نقش و اهمیت عنصر انسانی در هدایت جامعه ادامه داد: هر چه این جامعه با بصیرت تر، آگاه‌تر، داناتر و تواناتر باشد،‌ قطعاً به نقطه حیاتی‌تر و مثبت‌تری خواهد رسید و اطمینان می‌یابد که این استحکام غیرقابل شکست است.

وی با اشاره به اهمیت عناصر طبیعی کشور به عنوان یک عنصر دیگر در جامعه گفت: کشور با یک درصد جمعیت صاحب هفت درصد ظرفیت‌های بزرگ صنعتی، معدنی و مواد هیدروکربنی در دنیاست که این ظرفیت در دنیا بی بدیل است.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: وجود این عناصر جامعه و مدیریت و هدایت صحیح می‌تواند کشور را به عنوان یک جریان الگوساز و تمدن ساز به دنیا معرفی کند.

وی تصریح کرد: گام دوم انقلاب اسلامی نیز ناظر بر همین موضوعات است و انتظاری است که مقام معظم رهبری از جوانان دارند تا این مسیر را به پیش ببرند.

فخاری ادامه داد: تمرکز بر عدالت،‌ مبارزه با فساد، حرکات جهت دار و دارای جهش، تقویت زیرساخت‌های علمی و فرهنگی و… همه موضوعاتی هستند که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بر آن تاکید دارند.

وی گفت: هر جا توانستیم براساس این هدایت ظرفیت‌های لازم را در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان یک تئوری جدید اقتصادی متمرکز کنیم، بهره‌های لازم را بهتر برده‌ایم، اما متأسفانه چندان جدی مورد توجه قرار نگرفته است.

سردار فخاری بیان کرد: نسل گذشته حوزه جهاد و شهادت باید این موارد را دنبال کرده، تشویق و ترغیب کند تا اهداف محقق شوند، پیشکسوتان این عرصه باید این مهم را به نسل بعد منتقل کرده و از آنها بخواهند که حضور جدی و اثربخشی را در صحنه داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تاکید داشت: آنچه که از مجموعه جهاد، شهادت، ایثارگری و حضور در صحنه انتظار می‌رود، ساخت کشور، پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و یاری‌رساندن برای الگوسازی نظام است تا بتوانیم از مرحله دولت سازی عبور و تکامل لازم را پیدا کنیم.

فخاری گفت: امروز به اهداف نزدیک شده‌ایم و امید است به زودی شاهد جریان فراگیر عالمی در جهان اسلام باشیم و اهداف انقلاب را محقق کرده و زمینه‌ساز حاکمیت با تمدن و الگوی جهان اسلام باشیم.

*در هشت سال دفاع مقدس هیچکس به دنبال پست و مقام نبود/ آمادگی جهت برگزاری انتخاباتی قانونمند سالم و امن در شهرستان دماوند

در ادامه این مراسم مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس هیچکس به دنبال پست و مقام نبود و این رمز پیروزی کشور بود، در شرایط خاص امروز نیز برای اینکه این مسیر بدون نگرانی طی شود باید به همان روحیه از خود گذشتگی بازگشت و با اخلاص و بدون هیچ چشمداشتی به مردم و جامعه خدمت کنیم.

وی افزود: قطعاً آنچه که دشمنان ما را نگران کرده و می‌ترساند همین روحیه اخلاص و ایثارگری است کما اینکه توانسته‌ایم با برخورداری از این روحیه از شرایط سختی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، عبور کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: بهترین اقدامی که می‌توان کرد این است که از تجارب رزمندگان پیشکسوت عرصه دفاع از کشور بهره‌مند شد، این پیشکسوتان مشکلات و دوران‌های مختلفی را تجربه کرده‌اند و کشور می‌تواند از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان استفاده کند.

صفری تصریح کرد: در سطح شهرستان تمام دغدغه‌ها این است که با شرایطی که در کشور وجود دارد، همه دست به دست هم داده و هر کسی بدون هیچ خط کشی نقش خود را برای برون رفت از مشکلات ایفا کند.

وی ادامه داد: امسال علاوه بر شرایط ویژه اقتصادی و تحریم‌ها، انتخابات را نیز در پیش داریم؛ این رویداد، انتخاب یک شخص برای یک مکان نیست بلکه مظهر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به عنوان اقتدار نظام است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: انتخاب یک نفر به عنوان نماینده مجلس یک بعد از انتخابات است،‌ اما بعد مهم‌تر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی است و برای جلب اعتماد مردم باید مراقب عملکردمان باشیم.

وی افزود: برای جلب اعتماد مردم و حضور حتی یک نفر در پای صندوق رأی همه مسئول هستند تا شاهد حضور حداکثری آنان باشیم.

این مقام مسئول بیان کرد: شهرستان دماوند و عوامل ستاد انتخابات برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم آماده است و تمام موارد به دقت و شدت در حال رصد است و جای نگرانی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: قول می‌دهم که با یاری خدا انتخاباتی قانونمند، سالم و امن در شهرستان برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن