مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند:

استقبال ۵۰۰ نفر دانش‌آموز از برنامه‌های گرامیداشت هفته ملی کودک در دماوند/ بیش از ۲۰ برنامه مختلف فرهنگی و آموزشی اجرا شد

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند از استقبال ۵۰۰ نفر دانش‌آموز از برنامه‌های گرامیداشت هفته ملی کودک و ارائه بیش از ۲۰ برنامه آموزشی و فرهنگی خبر داد.

صدیقه اشراف اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود با اشاره به برنامه های هفته گرامیداشت کودک اظهار کرد: امسال متولی هفته ملی کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در این هفته از چهاردهم تا بیستم مهرماه هر روز میزبان دانش آموزان مدارس اطراف مرکز بودیم.

وی به تشریح جزئیات برنامه‌های اجرا شده در طول این هفته ملی کودک گفت: در این هفته برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان پایه‌های مختلف شامل بازدید از نمایشگاه آثار اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شعرخوانی، معرفی کتاب براساس روزشمار هفته ملی کودک، قصه‌گویی، نمایش فیلم، برگزاری مسابقه، خواندن پیمان‌نامه توسط دانش آموزان، نقاشی گروهی و به تصویر کشاندن آرزوها تدارک دیدم.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند ادامه داد: سعی شده که با برنامه‌های متنوع این هفته به یاد بچه‌ها بماند و از سوی دیگر تبلیغی باشد تا کودکان با فضا و نمونه برنامه‌های کانون آشنا شوند.

اشراف اسلامی بیان کرد: در ایام گرامیداشت هفته ملی کودک در خدمت دانش‌آموران پیش‌دبستانی‌ شهرستان دماوند بودیم و سعی شده که برنامه‌های شاد و کوتاه با توجه به سنشان اجرا کنیم.

وی افزود: همچنین اجرای سرود دسته جمعی، قصه‌گویی، مسابقه، نمایش فیلم، نقاشی گروهی و در نهایت نمایشگاه گروهی و پذیرایی از کودکان برنامه‌های امروز کانون بوده است.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند عنوان کرد: عضویت رایگان کودکان در ۱۶ مهرماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفت که فرصت خوبی برای بچه‌های شهرستان مخصوصاً خانواده‌های کم درآمد بوده است.

اشراف اسلامی ادامه داد: ثبت‌نام تا سن ۱۵ تا ۱۶ سال است که اعضا به طور رایگان از فعالیت‌های کانون استفاده کنند و در طول سال کتاب امانت کنند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند بیان کرد: در طول هفته ملی کودک با شبکه بهداشت و محیط زیست همکاری داشتیم و هر روز کارشناسانی حضور پیدا می‌کردند و از بهداشت روان و سلامت برای کودکان و و جوانان صحبت می‌کردند.

به گفته اشراف اسلامی کارشناس محیط زیست نیز در پایان هفته ملی کودک حضور خواهد داشتند و سعی شده کودکان از ظروف یکبار مصرف کاردستی درست کنند و یاد بگیرند که از دورریختنی‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

*استقبال ۵۰۰ نفر از برنامه‌های گرامیداشت هفته ملی کودک در دماوند/  ۳ هزار نفر عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند هستند

وی در ادامه گفت: حدود ۵۰۰ نفر در این هفته از برنامه‌های تدارک دیده شده بهره‌مند شدند و ۲۰۰ نفر عضویت رایگان در پایه‌های اول و پیش دبستانی برخی مدارس داشتیم.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دماوند با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار نفر عضو کانون هستند و ۲۲ هزار جلد کتاب در این مکان وجود دارد، تصریح کرد: در نیمه دوم پاییز برنامه‌ها شروع می‌شود، یک روز در هفته یعنی چهارشنبه‌ها بعدازظهر برای اعضای پسر و پنج شنبه‌ها برای اعضای دختر برنامه‌های فرهنگی و هنری و ادبی داریم.

اشراف اسلامی خاطرنشان کرد: کلاس‌های شهریه‌ای همچون نقاشی و سفال و خوشنویسی و شعر و قصه از همین هفته از پیش‌دبستانی تا ابتدایی به عنوان ترم پاییزه آغاز می‌شود و تا اواخر پاییز ادامه دارد.

*۸۰۰ نفر از کلاس‌های کانون کودکان و نوجوانان دماوند بهره‌مند شدند

وی عنوان کرد: تعداد بسیاری از بچه از برنامه‌های تابستانی بهره‌مند شدند، برخی از آنها هر روز در کلاس‌ها شرکت می‌کردند و برخی امانت کتاب بالایی داشتند که حدود ۸۰۰ نفر در تابستان از کلاس‌ها و برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهره‌مند شدند.

این مقام مسئول تأکید کرد: همچنین از مسئولان شهرستان دماوند خواستاریم که در مناسبات مختلف از قبل جلسات و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد و مصوبات جلسه اجرا شود.

به گفته اشراف اسلامی مجموعه برنامه‌هایی هفته ملی کودک با همکاری کمیته برنامه‌ فرمانداری دماوند، اداراتی همچون بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واحد دانش‌آموزی بسیج، آموزش و پرورش، هلال‌احمر و نیروی انتظامی اجرایی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن