شهردار آبسرد خبر داد؛

بهره‌برداری از نهر شمالی جاده هومند آبسرد به طول ۶ کیلومتر/ افتتاح چایخانه سنتی در پارک پلیس شهر آبسرد با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی/ محوطه‌سازی و دیوارکشی امامزاده قاسم(ع) محله تاسکین شهر آبسرد با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه دماوند

شهردار آبسرد با اشاره به بهره‌برداری از نهر شمالی جاده هومند آبسرد به طول ۶ کیلومتر و افتتاح چایخانه سنتی در پارک پلیس شهر آبسرد با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خبر داد و گفت: محوطه‌سازی و دیوارکشی امامزاده قاسم(ع) محله تاسکین شهر آبسرد با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه دماوند در حال انجام است.

سید محمد رفیعی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار کرد: در دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مسئولان شاهد افتتاح پروژه‌های عمرانی، ورزشی، بهداشتی و صنایع‌دستی شامل رونمایی اِلمان شهدا، افتتاح چایخانه جنب پارک پلیس، ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهید محسنی، باشگاه بدن‌سازی زرین بودیم.

وی افزود: یکی از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام، نهر شمالی جاده هومند است که حدود ۶ کیلومتر طول دارد و پنج میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.

*افتتاح چایخانه سنتی در پارک پلیس شهر آبسرد با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی

شهردار آبسرد ادامه داد: چایخانه سنتی در پارک پلیس نیز از دیگر پروژه‌هاست که در راستای ایجاد مکانی مناسب برای بازنشستگان سطح شهر و برخورداری آنها از یک جمع صمیمانه ایجاد شد که هزینه‌ای حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه داشت.

رفیعی طباطبایی بیان کرد: یک پروژه مشترک با شبکه بهداشت و درمان انجام شده که شامل یک درمانگاه بود اما به بهره‌برداری نرسیده است، مقرر شد با بازدید فرماندار، شهرداری آن مکان را محوطه‌سازی و مقدمات را فراهم کند در حال حاضر مرحله ساختمان‌سازی به اتمام رسیده و تنها اجرای آسفالت باقی مانده است. این پروژه ۱۵۰ میلیون تومان هزینه در برداشت.

تعمیر و بازسازی ساختمان قدیمی مهد کودک شهر آبسرد و آمادگی ثبت‌نام تا ۲۲ بهمن‌ماه

وی گفت: همچنین پروژه دیگری با اداره بهزیستی شهرستان دماوند انجام گرفت که شهر آبسرد فاقد مهد کودک است و شهرداری متقبل شد، ساختمانی را که در گذشته به عنوان مهد کودک استفاده می‌گردیده را تعمیر اساسی کند، این مهد کودک تا ۲۲ بهمن آماده ثبت‌نام از شهروندان است.

*محوطه‌سازی و دیوارکشی امامزاده قاسم(ع) محله تاسکین شهر آبسرد با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه دماوند

شهردار آبسرد عنوان کرد: پروژه دیگری مشترک با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند انجام شده تحت عنوان امامزاده قاسم(ع) محله تاسکین شهر آبسرد که مقرر شد بقعه امامزاده را این نهاد بسازد و محوطه‌سازی را ما انجام دهیم همچنین اوقاف ۳۰ میلیون تومان برای دیوارکشی کمک کند.

رفیعی طباطبایی ادامه داد: طرح تهیه شده بسیار زیباست و اگر تا سه ماه آینده اجرا شود به عنوان یک مکان گردشگری و جایی برای گذران اوقات فراغت مردم را به سوی خود جذب می‌کند، این پروژه ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دربر داشت و مساحت آن بیش از سه هزار و ۵۰۰ مترمربع است.

*راه‌اندازی کارگاه نساجی و ریسندگی در شهر آبسرد با ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۲۵ نفر

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه نساجی و ریسندگی در شهر آبسرد گفت: دو شهروند در شهر آبسرد اقدامات شایسته‌ای داشتند که برای تقدیر از آنها به اتفاق مدیران و مسئولان شهرستان به آنجا نیز سر زدیم، برادران فاقدی یک واحد تولیدی پارچه‌بافی راه‌اندازی کردند که برای ۲۵ نفر ایجاد اشتغال شد, آنها برنامه‌هایی داشتند که از آنها در راستای حمایت از تولید داخلی حمایت می‌شود.

*افتتاح کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک ایران‌دخت در شهر آبسرد

شهردار آبسرد با اشاره به افتتاح کارگاه و نمایشگاه سفال و سرامیک ایران‌دخت در شهر آبسرد گفت: این مجموعه نیز شامل قسمت‌هایی است که در خصوص کاشی و سرامیک و سفالگری توسط یک بانوی هنرمند به علاقمندان آموزش داده می‌شود، امیدواریم در این خصوص نیز یک اقدام مشترک برای توسعه آن انجام دهیم.

*افتتاح و بهره‌برداری از ۵ پروژه در شهر آبسرد با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی/ افتتاح ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهید محسنی شهر آبسرد

رفیعی طباطبایی بیان کرد: اکثر پروژه‌های مذکور در ایجاد اشتغال تأثیرگذار هستند و مشاغل دائم را ایجاد می‌کنند و مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهید محسنی شهر آبسرد به ساختمانی نوساز منتقل شد که ترافیک را نیز کاهش می‌دهد.

وی تأکید کرد: به طور کلی تعداد پروژه‌های افتتاح و بهره‌برداری شده امروز به پنج مورد می‌رسد که حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته‌اند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن