رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند:

نصب 90 دستگاه جی پان در سطح شهرستان دماوند/ خدمات رایگان اینترنت به 52 مدرسه در مناطق دماوند و گیلاوند

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند از نصب 90 دستگاه جی پان  و خدمات رایگان اینترنت به 52 مدرسه در مناطق دماوند و گیلاوند خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، حسن خلیلی در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار داشت: حدود 90 دستگاه جی پان در سطح شهرستان دماوند نصب شده است که هزینه هر دستگاه با نصب آن یک میلیارد تومان می‌شود، تعدادی از آنها راه اندازی شده‌اند و تا ماه آینده 15 دستگاه دیگر راه اندازی می‌شوند.

خلیلی تصریح کرد: تضعیف اینترنت تنها مربوط به مشکل مخابرات نیست و علل مختلفی می‌تواند داشته باشد،‌ مشکلات مربوط به مخابرات باید به صورت خصوصی اعلام شوند تا بررسی و رفع شوند.

*فقط در روستاهای کوهپایه، ورانه، کلاک و رودافشان اینترنت دارای مشکل است/ ایجاد نقطه کور عامل مشکلات آنتن دهی در مسکن مهر دماوند

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند گفت: در روستاهای کوهپایه، ورانه، کلاک و رودافشان اینترنت دارای مشکل است که اقدامات لازم برای رفع آن در حال انجام است و دستگاه‌های مربوطه در دست خریداری هستند.

خلیلی عنوان کرد: مجتمع‌های ساخته شده در مسکن مهر دماوند نقطه کور ایجاد کرده اند و ممکن است تلفن همراه در تمام نقاط آنتن دهی خوبی نداشته باشد، رفع این مشکل نیازمند مکاتبه جهت پیگیری است.

وی ادامه داد: طی قرارداد بین مخابرات و آموزش و پرورش، تعدادی از مدارس به این اداره معرفی شدند، در دماوند 14 مدرسه تحت پوشش خدمات رایگان اینترنت قرار گرفتند که 13 مدرسه همراه با مودم بودند، دو مدرسه دیگر انصرافی بودند که از شرکت خصوصی اینترنت دریافت می‌کنند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان دماوند گفت: در منطقه گیلاوند 18 مدرسه با مودم و 20 مدرسه بدون مودم تحت پوشش اینترنت رایگان قرار گرفتند، اگر مدارس دیگر معرفی شوند آمادگی تحویل اینترنت و مودم با سرعت‌های مختلف بستگی به فاصله با مخابرات را داریم.

وی ادامه داد: تنها تعاونی آموزش و پرورش مشکل تلفن دارد که این موضوع در دست اقدام است و شبکه ایجاد شده است، در ماه جاری تلفن آن راه‌اندازی می‌شود، اما در نقاط دیگر مسکن مهر که دارای سکنه هستند مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن