معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند:

دهیاری‌ روستاهای پرجمعیت دماوند برای جذب افراد جهت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اقدام کنند/ نرخ بیکاری در شهرستان دماوند 3.4 درصد اعلام شده است

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه دهیاری‌ روستاهای پرجمعیت برای جذب افراد جهت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اقدام کنند، گفت: نرخ بیکاری در شهرستان دماوند 3.4 درصد اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، فاطمه فرزام در نشست شورای مهارت و اشتغال شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: طبق دستورالعملی از استان مقرر شده که بخشداری‌ها در خصوص اشتغال به کار و آموزش نیروهای کار در روستاها اقدام کنند و دهیاری‌های روستاهای پرجمعیت جذب افراد به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در دستور کار قرار دهند تا شغل‌های مورد نیاز در روستا را ادامه دهند.

وی ادامه داد: در رابطه با تسهیلات اشتغال به روستائیان مقرر شده که در جلسه آینده به صورت مشخص گزارشی در رابطه با عملکرد سال 97 در این زمینه ارائه و برنامه برای سال 98 عنوان می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: اشتغال از مهمترین مباحثی است که جزو سیاست‌های اصلی دولت و فرمانداری است تا با ایجاد اشتغال از مسائل و موضوعات مرتبط با بیکاری جلوگیری شود.

وی بیان کرد: شهرستان دماوند شرایط خوبی را دارد و براساس سند توسعه، بیکاری در این شهرستان 3.4 درصد اعلام شده است اما آنچه که مهم می‌باشد کاهش این نرخ و اشتغال‌زایی بیشتر است.

فرزام افزود: شهرستان دماوند در سال‌های آینده شاهد جمعیت زیادی خواهد شد و براساس برنامه‌های توسعه استان مقرر است که سرریز جمعیت شهر تهران در شهرستان دماوند باشد.

وی با بیان اینکه با گذشت زمان اهمیت این موضوع بیشتر می‌شود و نقش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بیشتر می‌کند، گفت: بر همین اساس ضرورت دارد سیاست‌های جدیدی در نظر گرفته شود تا معضل بیکاری در بین جوانان حل شود.

*دستگاه‌های متولی جهت رفع معضل بیکاری و افزایش اشتغال گام بردارند/ اعلام درخواست 50 نفر نیروی کار در ناحیه صنعتی شماره 2 دماوند

فرزام ادامه داد: با توجه به اینکه کارآفرینی از موضوعات مهمی است که در سال‌های اخیر نیز حمایت شده و می‌تواند در راستای رفع معضل بیکاری کمک کند، دستگاه‌های متولی باید شرایطی را فراهم کنند که بیشتر به این سمت سوق داده شوند و در جهت کاهش بیکاری و افزایش اشتغال گام بردارند.

وی افزود: در شهرستان دماوند فرصت‌های مختلفی همچون شهرک‌های صنعتی دماوند برای اشتغال وجود دارد که در ناحیه صنعتی شماره 2 دماوند 50 نفر نیروی کار نیاز می‌باشد؛ البته این موضوع هنوز به طور رسمی اعلام و اطلاع‌رسانی نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن