نخستین یادبود شهید دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده در شهرستان دماوند + تصاویر

  1. مراسم نخستین یادبود دانشمند شهید، محسن فخری‌زاده در شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، این مراسم با حضور سردار جعفری، معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار شیخی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام میر شریفی امام جمعه شهر ابسرد و جمعی از مسئولان در شهر آبسرد برگزار شد.

*جایگاه شهادت شهید فخری‌زاده در شهر آبسرد به مرکز فرهنگی تبدیل می‌شود

خسرو همایون‌فر، رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد در این مراسم اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل جنایتکار از گذشته تا کنون عاملان به شهادت رساندن دانشمندان کشور از جمله شهید فخری زاده بوده‌اند.

وی اظهار کرد: امید است در آینده‌ای نه چندان دور در جایگاه شهادت شهید فخری‌زاده یک مرکز فرهنگی ایجاد شود که می‌تواند در آینده برای شهرستان دماوند بسیار قابل توجه باشد.

همایون‌فر افزود: می‌طلبد که تمام مسئولان مربوطه در این رابطه همکاری تنگاتنگی با مجموعه مدیریتی شهری آبسرد داشته باشند تا یک یادمان بسیار زیبا و درخور شهید در این جایگاه ایجاد شود.

وی ادامه داد: تلاش خود را به کار می‌بریم تا با تمام توان این هدف را به نتیجه برسانیم.

*شهادت نتیجه مجاهدت‌های علمی شهید فخری زاده بود

حجت‌الاسلام میرشریفی، امام جمعه شهر آبسرد در این مراسم اظهار داشت: شهید فخری‌زاده به دست ایادی داخلی استکبار و رژیم صهیونیستی در عصر روز جمعه 7 آذر سال 99 به شهادت رسید.

وی افزود: شهید فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رییس سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی بود.

امام جمعه شهر آبسرد ادامه داد: فخری‌زاده یکی از 5 شخصیت‌ ایرانی بود که نامشان در فهرست 500 نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه امریکایی منتشر شد.

وی تصریح کرد: این شهید، دانشمندی کم نظیر و توانا بود و کمال همتش را گذاشت تا در گمنامی خود قوی‌ترین ظرفیت بازدارندگی یعنی بحث موشکی را ایجاد کند و در این مسیر آرام و بی‌صدا اما مشتاقانه و وصف ناپذیر تلاش کرد و تا پای جان ایستاد.

امام جمعه شهر آبسرد عنوان کرد: شهادت نتیجه مجاهدت‌های علمی شهید فخری زاده بود.

لازم به ذکر است در این مراسم از المان شهید فخری‌زاده در محل ترور این شهید گرانقدر رونمایی شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا