مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران:

وجود منابع آبی ضعیف در شهرهای رودهن، بومهن و پردیس/ تعطیلی برخی از چاه‌های آب شرب شهر رودهن/ کمبود آب در رودهن، بومهن و پردیس علیرغم آبرسانی از سد لتیان/ جمع‌آوری چاه‌های غیرمجاز از آسیب به منابع آبی زیر زمینی جلوگیری می‌کند

مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران با بیان اینکه شهرهای رودهن، بومهن و پردیس از منابع آبی ضعیفی برخوردار هستند، گفت: جمع‌آوری چاه‌های غیرمجاز از آسیب به منابع آبی زیر زمینی جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجتبی صفدری با اعلام این خبر اظهار کرد: تعدادی از چاه‌های آب شرب شهر رودهن به طور کامل تعطیل شده و علیرغم آبرسانی از سد لتیان به رودهن، بومهن و پردیس باز هم با مشکل کمبود آب مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه جمعیت سه شهر رودهن و بومهن و پردیس لحظه‌ایی افزایش می‌یابند اظهار داشت: در صورت عدم رعایت مصرف، قطعاً در سالهای آینده با مشکل‌های زیادی در تأمین آب شرب روبرو خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران اضافه کرد: آموزش در بین جوانان و نوجوانان در مدارس، مدیریت مصرف و صرفه جویی در بین خانوارها، عدم استفاده از آب شرب بهداشتی برای مصارف کشاورزی و باغداری و کارخانجات صنعتی و تولیدی باید در دستور کار قرار بگیرد و همه دستگاه‌ها از لحاظ شرعی و قانونی موظف به اجرای آن هستند.

صفدری در خصوص آبرسانی به روستاها گفت: نیاز روستاهای بخش رودهن طبق آمار جمعیتی و وضعیت جغرافیایی برآورد شود تا نحوه انتقال آب شرب سالم به آنها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه تأمین آب شرب بهداشتی در روستاها وظیفه اداره آبفای روستایی است، گفت: ما در کنار این اداره به تأمین آب شرب روستاها کمک خواهیم کرد تا هر چه زودتر به نتیجه برسیم.

مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود در منطقه به جهت فقر منابع آبی، چاه‌های غیرمجاز باید جمع‌آوری شوند تا به منابع آبی زیر زمینی آسیبی نرسد.

صفدری در پایان گفت: انتقال آب از شهر به روستاها صرفاً جهت شرب است و نباید از آن برای باغداری و کشاورزی استفاده کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در سال جاری شاهد بارش‌های فراوان باران و برف در منطقه باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن