رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند:

معارف اهل بیت(ع) در هیئت‌های مذهبی دماوند گنجانده شوند/ برخی از هیئت‌های مذهبی به هزینه‌های بالا در حسینیه‌ها توجیه ندارند/ فرهنگ اهل بیت (ع) سیر کردن گرسنگان، فقرا و یتیمان است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با بیان اینکه معارف اهل بیت(ع) در هیات‌های مذهبی گنجانده شوند، گفت: برخی از هیئت‌های مذهبی به هزینه‌‎های بالا در حسینیه‌ها توجیه ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد اشرفی در همایش پیام آوران عاشورا با حضور مسئولین و امنا هیئات شهرستان دماوند اظهار داشت: برخی از هیئت‌های مذهبی به هزینه‌‎های بالا در حسینیه‌ها توجیه ندارند، چرا که فرهنگ اهل بیت(ع) سیر کردن گرسنگان، فقرا و یتیمان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید در هیات معارف قرآن ذکر شوند و خواندن قرآن باید در هیئات باب باشد، افزود: اکنون که ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد باید به این نکته توجه ویژه تری بشود و هزینه‌های گزافی که برای خرید اقلامی مثل زنجیر و سنج و الم می شود توجیه پذیر نیست و نیاز به یک تجدید نظر اساسی دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند بیان داشت: هیئت داران باید برنامه‌ریزی کنند و تفسیر و معارف در این هیئت‌ها گنجانده شوند چرا که در نهایت تمام این مراسم‌ها قرار گرفتن در ۲ هدف است که می‌خواهیم جز خط امام حسین(ع) باشیم و یا ابوسفیان و باید بدانیم در عاشورایی که تنها ۷۲ تن ماندند و شهدایی که یا حسین گفتند و روی مین رفتند هدف والایی را دنبال می‌کردند که با اختلاس‌ها میلیونی امروز هیچ سنخیتی ندارند.

اشرفی در ادامه با بیان اینکه در روزه‌ها باید گفته شود که آب از نوزاد ۶ ماهه دریغ شده است افزود: باید در روزه‌ها خط امام علی و امام حسین و معاویه مشخص باشد و باید بدانند کسی که اختلاس و احتکار می‌کند و نان روزانه مردم را می‌برد در خط معاویه قرار دارد.

وی گفت: هیئت داری باید در این اهداف باشد و انفاق و زکات و یتیم‌داری تبیین شود و خط هابیلی و قابیلی و ابوسفیان و پیامبر را باید در هیات‌ها جا بی اندازیم و باید بدانیم که هدف قران و عاشورا چه بوده است و اگر نتوانیم آنجا است که شبهات بیرون می‌آید و در این زمینه باید ولایت را بشناسیم و هدف عاشورا را تبیین کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن