رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند:

مطالبات فرهنگیان دماوند در وضعیت بحرانی است/ عدم تخصیص اعتبار جهت تهیه کاغذ برای امتحانات دانش‌آموزان مدارس دماوند/ احداث ۵ باب مدرسه در دماوند دستور کار قرار دارد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه مطالبات فرهنگیان این شهرستان در وضعیت بحرانی است، گفت: اعتباری جهت تهیه کاغذ برای امتحانات دانش‌آموزان مدارس دماوند تخصیص داده نشده است.

به گزارش  پایگاه خبری تارود، مهرداد پورفتحی در دومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: همانطور که در جلسه شورای اداری در سنوات گذشته مطرح شد قرار بر تقدیر از معلمان در مدارس بود که به بهترین نحو در هفته بزرگداشت معلم انجام شد.

وی افزود: در جلسات قبلی به مطالبات وصول نشده فرهنگیان اشاره شد و متأسفانه هنوز این مطالبات که شامل حق التدریس، سرویس معلمین و موارد دیگر می‌باشد به فرهنگیان پرداخت نشده است و تقاضا دارم این مسئله از سوی مسئولین در جلسات استانی نیز پیگیری گردد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: برنامه ریزی توسط معاونت پرورشی اداره برای اوقات فراغت دانش آموزان در حال انجام است، این برنامه‌ها در اردوگاه شهید مصطفی خمینی اجرا خواهد شد. وی گفت: با تلاش مسئولین، مرکز مشاوره نیز برای دانش آموزان راه‌اندازی شده که در حال حاضر در زمینه تحصیلی و خانواده فعالیت دارد.

پورفتحی عنوان کرد: در حوزه آموزش جشنواره‌های با کیفیتی اجرا شد، جشنواره جابربن حیان یکی از آنها بود که در این جشنواره برای نخستین بار دستاوردهای غیردولتی به نمایش گذاشته شد همچنین مراسم ایران شناسی نیز با همکاری شهرداری برگزار گردید.

*مدرسه ۱۵ کلاسه مسکن مهر گیلاوند در هفته‌ آتی کلنگ‌زنی می‌شود

این مقام مسئول با اشاره به مسائل عمرانی و ساخت و سازهایی که در حال انجام است، گفت: مدرسه ۱۵ کلاسه مسکن مهر گیلاوند در هفته آتی کلنگ‌زنی می‌شود و بر اساس مصوبه جلسه شورای اداری استان در سال ۹۶ قرار بر ساخت مدرسه مسکن مهر شد که از دید آموزش و پرورش این مصوبه با نقص‌هایی همراه بود که در نهایت و با پیگیری‌های صورت گرفته، از سوی اداره مسکن و شهر سازی تأمین اعتبار شد و مبلغ یک میلیارد تومان برای اداره نوسازی واریز گردیده تا ساخت این مدرسه آغاز شود.

*مجوز تخریب مدرسه ۱۵ خرداد روستای جابان از طریق مجمع خیرین استان اخذ شد/ مدرسه ۶ کلاسه در روستای سرخده از طریق فردی خیر احداث می‌شود/ هنرستان زینبیه و دبیرستان ولیعصر(عج) برای سال جاری افتتاح می‌شوند

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند بیان داشت: مجوز تخریب مدرسه ۱۵ خرداد روستای جابان از طریق مجمع خیرین استان اخذ شد و طی دو ماه آینده ساخت مجدد این مدرسه نیز آغاز خواهد شد.

پورفتحی ادامه داد: علاوه بر این از طریق فردی خیر مدرسه ۶ کلاسه در روستای سرخده نیز ساخته خواهد شد.

وی گفت: هنرستان زینبیه نیز که یکی از بزرگترین هنرستان‌های منطقه است آماده افتتاح می‌باشد و بعد از پایان امتحانات دانش آموزان اسباب کشی به ساختمان جدید انجام می‌شود و همچنین پیگیری‌های پروژه دبیرستان ولیعصر (عج) نیز که برای چندین سال متوقف بوده حکایت از آن دارد که این پروژه هم‌اکنون در حال ساخت است و برای ۱۵ شهریورماه سال جاری آماده تحویل خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند عنوان کرد: تأسیس ۵ مدرسه شهید صدیفی، اوره، گرمابسرد، میرزا کوچک خان و سربندان نیز در دستور کار قرار دارد که تا پایان سال جاری پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد که البته مدرسه سربندان با ساخت ۶۰ درصد ساخت در شهریورماه سال جاری آماده افتتاح می‌باشد.

*افتتاح کانون بازنشستگان آموزش و پرورش دماوند

وی در رابطه با افتتاح کانون بازنشستگان آموزش و پرورش اظهار داشت: هدف از تشکیل این کانون استفاده از تجربیات بازنشستگان می‌باشد که طی چند روز گذشته افتتاح شده است.

این مقام مسئول گفت: جشنواره خیرین مدرسه‌ساز نیز امسال به صورت درون مدرسه‌ای برگزار شده است.

پورفتحی خاطرنشان کرد: آغاز امتحانات خرداد ماه سال جاری از حساسیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است چرا که امسال نخستین سالی است که امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار می‌شود از این رو برای ۵ درس به سبک امتحان نهایی کشوری، سؤالاتی طرح و یک امتحان نهایی نمایشی برگزار شده است تا هم دانش آموزان این مقطع مورد سنجش قرار گیرند و هم با نمونه سؤالات آشنا شوند.

وی گفت: امتحانات از تاریخ سی‌ام آغاز خواهد شد، پایه پنجم حداقل باید تا پنجم خردادماه در مدرسه حضور داشته باشند و کلاس‌ها دایر باشد که برای پایه ششم نیز چون امتحانات به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار می‌گردد تا تاریخ ۱۲ خردادماه برنامه‌ای تنظیم شده است و بقیه مقاطع نیز طبق برنامه امتحانی مقرر امتحان خواهند داد و تعطیلی ساعتی دارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در خصوص اهمیت امتحانات نهایی گفت: در سال‌های گذشته تکثیر سؤالات در اداره آموزش و پرورش انجام می‌شد و صبح روز امتحان در اختیار ناظر قرار می‌گرفت که با توجه به فضای مجازی و لو رفتن سؤالات طی چند نوبت امتحانی شیوه تکثیر سؤالات تغییر کرده است. پورفتحی ادامه داد: رمز سؤالات ربع ساعت پیش از آغاز امتحان در اختیار رئیس حوزه قرار خواهد گرفت و سؤالات تکثیر خواهد شد.

*آماده‌سازی ۵ مدرسه در دماوند جهت برگزاری امتحانات نهایی/ عدم تخصیص اعتبار جهت تهیه کاغذ برای امتحانات دانش‌آموزان مدارس دماوند

وی تاکید کرد: ۵ حوزه امتحانی امام خمینی (ره)، دکتر حسابی، قدسیه، خبازی در دماوند و مریم عذرا در آبسرد برای برگزاری امتحانات نهایی تعیین شده که با توجه به اهمیت این امتحانات انشالله قطعی برق نیز صورت نگیرد که در این زمینه خواهشمندم هماهنگی لازم با اداره برق این مناطق انجام شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش گفت: برای مدارس پر خطر نیز همچون هنرستان دکتر حسابی با نیروی انتظامی هماهنگی لازم صورت گرفته است.

پورفتحی در ادامه به قیمت کاغذ و افزایش آن اشاره کرد و گفت: طی سنوات گذشته برای برگزاری امتحانات اعتباری جهت تهیه کاغذ به مدارس تخصیص داده می‌شد اما حال با وجود افزایش قیمت کاغذ خبری از تخصیص اعتبار نیست و تقاضا دارم تا شورای آموزش و پرورش در این زمینه هر کمکی که لازم است ارائه کند.

*شهریه مدارس هیات امنایی دماوند ۲۰ درصد افزایش قسمت داشته است

وی در پایان سخنان خود به مدرسه هیات امنایی شهرستان دماوند اشاره کرد و گفت: شهریه این مدرسه که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است در سال گذشته ۵۰۰ هزار تومان بوده که با توجه به رشد تورم برای سال تحصیلی آینده با ۲۰ درصد افزایش ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است تا آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان مدرسه‌ای با کیفیت مدارس غیر دولتی اما با شهریه‌ای بسیار کمتر در اختیار داشته باشند و بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در دومین نشست شورای آموزش و پرورش با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: تلاش‌ها نشان می‌دهد که مشکلات آموزش و پرورش در دماوند به خوبی رصد می‌شود، یکی از سیاست‌های کاری در این مجموعه این بود که بتوانیم آموزش و پرورش را از حیث نیرو، اقتصاد، امکانات و… خودکفا کنیم.

وی افزود: هدف مذکور در سال گذشته نقطه شروع کار بود، هرچند شرایط اقتصادی خوب نیست اما تلاش خود را کردیم و قطعاً تدابیر لازم اندیشیده می‌شود، اینکه به اهدافمان نزدیک شده‌ایم جای بسی خوشحالی دارد.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: اگر آموزش و پرورش از فرصت‌هایی که از لحاظ درآمدی دارد استفاده کند، می‌تواند تا حدود زیادی به اهداف مذکور دست یابد.

صفری ادامه داد: تقسیم کردن سال به چهار فصل سه ماهه می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر کمک کننده باشد، اعلام شده است که تمام پروژه‌های شهرستانی با حضور مسئولان در یک دهه یا هفته افتتاح شود.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: مطلع نکردن مردم از اقداماتی که انجام می‌شود یک اشتباه است و امسال کوچکترین اقدام باید بازتاب داشته باشد.

وی اضافه کرد: در سطح شهرستان در حوزه برنامه ریزی اعلام شد که تمام برنامه‌ها در مناسبت‌ها افتتاح و به اطلاع مردم برسد، باید به ازای هر سه ماه یک‌بار در شهرستان یک هفته افتتاحیه یا کلنگ زنی داشته باشیم.

*۴۰ موسسه یا کارخانه تعطیل در دماوند صد درصد فعال می‌شوند

صفری گفت: با ادامه این روند، در سطح شهرستان اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم شد و حداقل تأثیر این است که بیش از ۴۰ موسسه یا کارخانه که تعطیل بودند صد درصد فعال می‌شوند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش یک دستگاه بسیار مهم است و امسال بر اهمیت آن افزوده می‌شود، سال ۹۸ یک سال ویژه است و این ویژگی را همه باید دریابیم.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: امسال سال سختی نیست اما بسیار پرتلاش خواهد بود و باید حتماً از برنامه‌ها جلوتر باشیم، امسال این ادعا را داریم که بتوانیم این تعداد کارخانجات زمین‌گیر شده را راه‌اندازی کنیم زیرا امری ممکن است.

صفری ادامه داد: امید است در آموزش و پرورش نیز به نقطه‌ای برسیم که در سال‌های آتی تأمین اعتبارات تنها موضوعی باشد که دغدغه آموزش و پرورش نیست و همه تمرکز بر سر کیفیت باشد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن