مشکلات صنایع و معادن شهرستان دماوند با سفر استاندار تهران بررسی می‌شود/ هیچ ارباب‌رجوعی نباید از دستگاهی شکایت داشته باشد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
<p style='color:black;font-size:12px'>فرماندار شهرستان دماوند؛</p>  مشکلات صنایع و معادن شهرستان دماوند با سفر استاندار تهران بررسی می‌شود/ هیچ ارباب‌رجوعی نباید از دستگاه دولتی شکایت داشته باشد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه مشکلات صنایع و معادن شهرستان دماوند با سفر استاندار تهران بررسی می‌شود، گفت: هیچ ارباب‌رجوعی نباید از دستگاهی شکایت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در نشست شورای اداری با حضور جمعی از مسئولان با اشاره به استقبال پرشور در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: این راهپیمایی باشکوه نشانه همبستگی همه اقشار جامعه است، آنچه که امروز بیش‌ازپیش به آن نیازمندیم وحدت و هوشیاری است، با توجه به اتفاقاتی که رخ می‌دهد و اهداف دشمنان باید هوشیار باشیم.

وی افزود: امسال سالی پرکار است و باید به‌صورت جدی به مسائلی که با آن مواجه می‌شویم برخورد کنیم؛ مسئولان ادارات به‌عنوان متولی امر باید به‌دقت به مسائل حوزه استحفاظی خود اهمیت دهند.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: متولیان امور اجرایی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید دقت و درایت بیشتری به موضوعات داشته باشند و علاوه بر درک حساسیت موقعیت و زمان، با فکر و مطالعه بیشتری فعالیت کنند.

صفری گفت: در نشستی با حضور فرمانداران استان تهران مواردی مطرح شد که باید در سطح شهرستان مورد توجه قرار گیرد، یکی از این موارد اشتغال و رسیدگی به مشکلات صنایع و معادن در شهرستان است که با سفر استاندار به شهرستان دماوند، بازدید و حضور صنعت‌کاران مشکلات اشتغال مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی پیگیری لازم در خصوص مصوبات کمیته مشترک برنامه‌ریزی استان را ندارند بیان کرد: این مصوبات باید تا پایان سال ۹۷ اجرایی شود و مسئول پیگیری آن دستگاه‌های اداری هستند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: از دیگر موارد مهم، موضوع آب مصرفی در ادارات است که با توجه به ابلاغ استانداری همه نهادها مکلف‌اند نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد مصرف آب را کاهش دهند.

صفری تأکید کرد: در این خصوص آمار مقایسه‌ای را از امور آب دریافت می‌کنیم، این جدول باید تهیه شده و به استان ارسال شود.

نشست شورای اداری

وی اضافه کرد: در خصوص کاهش مصرف آب شهری باید متولیان امور آب برنامه ارائه کنند، این امر در خصوص نحوه مدیریت آب کشاورزی بر عهده جهاد کشاورزی و در خصوص مصرف آب روستایی بر عهده امور آب روستایی است، در این خصوص دو موضوع دقت در میزان مصرف آب روستایی و عدم ارائه انشعاب آب به ساخت‌وسازهای غیرمجاز باید موردتوجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: دهیاران و اعضای شورای روستایی باید بر مصرف آب دقت بیشتری داشته باشند و در این خصوص سهل‌انگاری نشود، افراد متولی کار باید در این خصوص پاسخگو باشند.

صفری با توجه به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: در راستای این سیاست و اهداف، ادارات در تأمین کالا و مواد خود باید اولویت را به کالای ایرانی دهند.

* هیچ ارباب‌رجوعی نباید از دستگاهی شکایت داشته باشد

وی همچنین با توجه به لزوم تکریم ارباب‌رجوع خاطرنشان کرد: هیچ ارباب‌رجوعی نباید از هیچ دستگاهی شکایت داشته باشد که در این صورت نقصی در اداره وجود دارد؛ خوشبختانه از زمانی که ملاقات عمومی را آغاز کردیم به‌شدت تعداد ملاقات‌ها کم شده که این بیانگر عملکرد خوب دستگاه‌هاست؛ ایجاد اعتماد مردم به کارگزاران نظام وظیفه ماست و خدشه در آن موجب خسران است.

صفری با اشاره به موضوع ساماندهی یادواره شهدا عنوان کرد: به دلیل پاسداشت یادواره شهدا و تنظیم برنامه‌ها تقویمی تهیه کردیم که همه افراد فعال در این زمینه باید با این ستاد هماهنگ باشند، ما در بخش رودهن این تجربه را داشتیم که بسیار موفق بود و ازاین‌رو این موضوع باید در سطح شهرستان انجام شود.

وی ضمن تشکر از زحمات نیروی انتظامی و پلیس راهور تصریح کرد: از ابتدای سال جاری در ایام تعطیل شاهد ورود خودروهای بیشتری به منطقه بودیم، اما خوشبختانه با تلاش و حضور مستمر نیروی انتظامی و پلیس راهور با کمترین مشکل مواجه بودیم.

فرماندار شهرستان دماوند یادآور شد: از دیگر ابلاغیه‌ها، استقرار میز خدمت در ادارات، بخشداری و شهرداری‌ها است تا به‌محض ورود ارباب‌رجوع پاسخ‌گو و به‌نوعی راهنمایی کننده باشند، این امر در فرمانداری اجرایی شد و در ادارات نیز این امر باید موردتوجه قرار گیرد.

صفری بر لزوم جدیت مطالبات دستگاه‌ها نسبت به یکدیگر و مبارزه با فساد اداری نیز تأکید کرد.

وی ادامه داد: دهیاران باید آمار بافت فرسوده را بدهند تا بتوانیم برنامه‌ریزی و در خصوص بازسازی اقدام کنیم، علاوه بر این نصب دوربین مداربسته در روستاها و ادارات از موارد مهم است.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: متولیان پروژه‌های عمرانی در سطح شهر و روستا باید دقت کنند که پروژه به‌موقع آغاز و به پایان برسد و در صورت تأخیر باید شرایط قانونی اعلام شود.

صفری با اشاره به تشکیل برخی شوراها در سطح شهرستان دماوند تأکید کرد: کمبودی که احساس می‌کنیم نبود شورای آموزش عالی در این شهرستان است که باید موردتوجه قرار گیرد؛ علاوه بر این یکی دیگر از موضوعات مهم، عدم حق اظهارنظر در خصوص اختلاف مرزی است.

نشست شورای اداری

* عدم شرکت برخی از مسئولان در نشست‌های فرهنگی و اجتماعی شهرستان دماوند/ نیروی انتظامی نسبت به ارزش‌های اسلامی در شهرستان دماوند توجه ویژه‌ای داشته باشند

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام‌جمعه شهرستان دماوند در خصوص اهمیت خدمت‌رسانی به مردم و تکریم ارباب‌رجوع اظهار کرد: احادیث زیادی در این زمینه وجود دارد که کسی که حاجت مؤمنان را برآورده کند و به امور مسلمین اهتمام داشته باشد مانند این است که ۹ هزار سال روزه و عبادت کرده است.

وی افزود: همچنین امام حسین (ع) می‌فرمایدفرماید «اگر کسی کار خود را به شما بسپارد نعمت خداوند به شما روی آورده است، بنابراین نعمت‌ها را از خود دور نکنید»، این مسئولیت‌ها ابدی نیست.

امام‌جمعه شهرستان دماوند افزود: یکی از موضوعات مهم این است که مسئولان باید سهم این شهرستان را از استان تهران مطالبه کنند، اگر برخی از شهرستان‌ها پیشرفت خوبی دارند به دلیل پیگیری مطالبات توسط مسئولان است.

فتاح دماوندی با اشاره به‌ضرورت حضور مسئولان در بین مردم و نماز جمعه بیان کرد: برخی مسئولان در نشست‌های فرهنگی و اجتماعی شرکت نمی‌کنند و ما چندین شورای مهم مانند فرهنگ عمومی شهرستان، ستاد زکات، شورای امربه‌معروف و نهی از منکر و غیره داریم.

وی ادامه داد: با توجه به قرارگیری در آستانه تابستان و تعطیلات، ادارات مرتبط به‌ویژه نیروی انتظامی باید نسبت به ارزش‌های اسلامی در شهرستان دماوند عنایت ویژه‌ای داشته باشند تا با منکرات و ضد ارزش‌ها مبارزه شود و اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

امام‌جمعه شهرستان دماوند با اشاره به برخی مشکلات مسکن مهر گفت: همه ادارات باید در این خصوص توجه داشته باشند، بسیاری از مشکلات به دلیل ضعف مدیریت در کشور است و ربطی به بیگانگان ندارد که همه باید در این خصوص اهتمام داشته باشیم.

نشست شورای اداری

*حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در شهرستان دماوند  تبعات منفی بیکاری ایجاد کرده است/ جمعیت اتباع افغانی در برخی مدارس بیش از افراد ایرانی شده است

در ادامه این نشست شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به قرارگیری در آستانه سالروز مقابله با مواد مخدر، نشستی در این خصوص برگزار می‌شود و از همه نهادها و همچنین ائمه جمعه تقاضا داریم که در خطبه نماز جمعه این موضوع را مورد تأکید قرار دهند.

وی افزود: در این راستا کارگاهی آموزشی با حضور دهیاران و شوراهای روستاها برگزار کردیم تا به این موضوع در سطح روستاها بپردازند و نتایج آن را اعلام کنند که در این خصوص گزارشی ارائه نشد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: همه نهادها در خصوص مقابله با مواد مخدر مسئولیت دارند، اعتیاد به مواد مخدر موضوع مهمی است، متأسفانه سن اعتیاد کاهش پیدا یافته و گریبانگیر خانواده‌ها شده است.

جهانشاهی بیان کرد: یکی از اولویت‌های کاری بنا بر دستور دولت حقوق شهروندی است، در این زمینه تعدادی به‌عنوان بازرس مشخص شدند که به‌صورت سرزده اقدام به بازدید از نهادها کرده و مشکلات را منعکس می‌کنند، در واقع فلسفه وجودی دستگاه‌های اداری خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با تأکید بر عدم به‌کارگیری اتباع بیگانه در ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری‌ها گفت: حضور اتباع بیگانه به‌ویژه غیرمجاز تبعات مختلفی از جمله در زمینه اشتغال دارد، با اشتغال این افراد ایرانی‌ها از اشتغال باز می‌مانند، یکی از دغدغه‌های امروز دولت بیکاری است که عامل بسیاری از مشکلات است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: افراد غیرمجاز فرصت‌های شغلی را گرفته و باعث بیکاری در جامعه می‌شوند، علاوه بر این ترکیب جمعیتی، نوع کشت و بافت جمعیتی را تغییر دادند، حتی در برخی مدارس جمعیت اتباع افغانی بیش از افراد ایرانی شده است و این امر تبعات منفی دارد.

جهانشاهی گفت: در مباحث بهداشتی و سایر مسائل نیز بخشی از هزینه‌ها در شهرها صرف این افراد می‌شود زیرا محل را امن دیده و شاغل شدند، درصورتی‌که اگر محل را ناامن ببینند از منطقه خارج می‌شوند، پیمانکاران نیز باید از افراد ایرانی استفاده کنند.

انتهای پیام/

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course

لینک کوتاه مطلب: https://tarood.ir/?p=160572
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true