با حضور جمعی از مسئولان و مردم؛

مرکز فیزیوتراپی پرشین در دماوند افتتاح و راه‌اندازی شد

همزمان با ایام دهه کرامت، مرکز فیزیوتراپی پرشین با حضور جمعی از مسئولان و مردم در شهر دماوند افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند در گفتگویی اظهار کرد: وظایف نهادهای اجرایی حوزه سلامت استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سازمان‌های مردم ‌نهاد در زمینه پیشگیری و درمان بیمارهاست تا علاوه‌بر این‌ سطح سواد سلامت جامعه در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها افزایش یابد و در درمان بیماران نیز تاثیرگذار باشد.

وی افزود: ایجاد این مرکز فیزیوتزاپی در حال حاضر بسیار در حوزه سلامت و ارتقای حرکتی و جسمی افراد بسیار تاثیرگذار بوده و امید زندگی افراد را افزایش می‌دهد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: این مرکز با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند و حمایت مالی بخش خصوصی با دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته در شهر دماوند مشغول به فعالیت است که امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت آن در سطح شرق استان تهران باشیم.

*ظرفیت پذیرش روزانه ۴۰ نفر در مرکز فیزیوتراپی پرشین

علی کبیری چالشتری، مدیر مرکز فیزیوتراپی پرشین واقع در شهر دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: افزایش جمعیت در سطح شهر دماوند باعث می‌شود تا تعداد مراکز بهداشتی و درمانی در این شهر نیز ارتقا یابد.

وی افزود: این مرکز درمانی در ساختمانی به مساحتی بالغ‌بر ۱۰۰ مترمربع با اعتباری حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی شده است.

مدیر مرکز فیزیوتراپی پرشین با بیان اینکه در حال حاضر این مرکز دارای ۷ کابین مجزا، مجهز الکترونیکی و سالن تمرین درمانی همراه با وسایل ورزشی و مکانیکی است که امکان ارائه خدمات توانبخشی به مراجعه کنندگان در کلیه رده‌های سنی وجود دارد.

کبیری در ادامه گفت: در حال حاضر این مرکز فیزیوتراپی برای مراجعین در شیفت کاری عصر با ظرفیت ۴۰ نفر برای ارائه خدمات درمانی پذیرش داشته و فعال است.

وی ادامه داد: پیش بینی شده امکانات خدمات کار درمانی در شیفت کاری صبح نیز به زودی در این مرکز صورت گیرد تا بتوانیم خدماتی مناسب به شهروندان شهر دماوند ارائه دهیم.

زهرا عسگری مقدم، مسئول فنی فیزیوتراپی پرشین در گفتگویی اظهار داشت: فیزیوتراپی بخشی از حوزه سلامت است که در ارتباط با اختلالات حرکتی و درد از طریق ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری توسط فیزیوتراپیست که هدف اصلی آن افزایش عملکرد، استقلال و بهبود کیفیت زندگی افراد می‌باشد، صورت می‌گیرد.

وی افزود: با این اقدام بسیاری از آسیب‌ها همچون شکستگی‌ به همراه کاهش درد و شروع زودتر حرکت و توانبخشی بیماران مغزی و نخاعی مانند سکته‌های مغزی، دیسک‌های کمر و گردن و بازگشت به زندگی بیماران سریعتر انجام می‌شود.

مسئول فنی فیزیوتراپی پرشین بیان کرد: این مرکز دارای تخصصی‌ترین و آخرین تکنولوژی برتر تجهیزات کلینیک فیزیوتراپی در شرق استان تهران می‌باشد.

عسگری مقدم ادامه داد: علاوه‌بر این دستگاه‌ها و تجهیزات معمول و موجود در کلینیک‌های فیزیوتراپی با تجهیز شدن به دستگاه‌های پیشرفته الکترونیکی و مکانوتراپی، کار درمانی، دستگاه کشش کمر و گردن الکتریکال و لیزردر این مرکز موجود می‌باشد.

لازم به ذکر است شهروندان جهت استفاده از خدمات مرکز فیزیوتراپی پرشین می‌توانند به آدرس شهر دماوند، میدان هفده شهریور، کوچه مسجد جامع، پاساژ پرشین، طبقه دوم واحد ٢٠٢ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن