در نشست مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دماوند مطرح شد؛

متأسفانه ساختمان مرکز خدمات درمانی شبانه‌روزی شهر کیلان به حالت مخروبه درآمده است/ ساختمان مرکز خدمات درمانی شبانه‌روزی شهر کیلان هیچ توجیهی ندارد

نشست مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار تهران در سالن جلسات بیمارستان سوم شعبان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، محمدرضا حاجی طیبی، عضو شورای اسلامی شهر کیلان در نشست مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار تهران اظهار داشت: شهر کیلان جزء مظلوم‌ترین شهرهای استان تهران می‌باشد، در سال ۸۹ قراردادی فی مابین وزارت بهداشت با شورای وقت و شهرداری پیرامون ساخت مرکز بهداشتی درمانی منعقد گردید.

وی ادامه داد: مقرر شد قطعه زمینی که در آن زمان ۳ میلیارد تومان حبه شود تا وزارت بهداشت مرکز خدمات درمانی شبانه در این محل احداث کند.

وی گفت: در سال ۹۱ این پروژه به اتمام رسید اما تاکنون متأسفانه ساختمانی که وزارتخانه ساخته به حالت مخروبه درآمده و جای بسی تعصب دارد.

عضو شورای اسلامی شهر کیلان تاکید کرد: استدعا دارم در خصوص این مسئله و شبانه‌روزی بودن مرکز پیگیری لازم صورت پذیرد.

*ساختمان مرکز خدمات درمانی شبانه‌روزی شهر کیلان هیچ توجیهی ندارد/ مسئولان شهر کیلان در رابطه با توافق صورت گرفته به توافق خود پایبند باشند

شهنام عرشی، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست اظهار داشت: ساختمانی مرکز خدمات درمانی شبانه‌روزی شهر کیلان که در این زمین ساخته شده از نظر حوزه بهداشت هیچ توجیهی ندارد و هیچ پزشکی را در این ساختمان نمی‌توان قرار داد.

وی افزود: ساختمان قبلی بهتر از این ساختمان می باشد و با توافقی که با شورای شهر کیلان انجام شده و در هیات امنای دانشگاه مصوب گردید که ساختمان ساخته شده را قیمت گذاری کنند، زمین را مجدد باز خواهیم گرداند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: خواهشمندیم مسئولان شهر کیلان در خصوص موضوعی که در رابطه با توافق صورت گرفته به توافق خود پایبند باشیم.

وی در خصوص وضعیت مرکز خدمات درمانی شبانه روزی شهر آبسرد گفت: این شهرستان ۱۹ هزار نفر جمعیت دارد و دارای مرکز خدمات درمانی شبانه روزی با خدمات فعال پزشکی و پرستاری می باشد.

*مرکز درمانی شهر رودهن نیازمند تجهیز بیشتر می‌باشد

مهدی کچویی، شهردار رودهن در این نشست اظهار کرد: در شهر رودهن طی دو سال اخیر امکانات بهتری فراهم شده ، آمبولانس و ۱۰ تخت اورژانس مستقر شده و شهرداری نیز بنابه رسالت ذاتی در این باره کمک کرده است.

وی ادامه داد: اگر مسئولین کمک کنند، مرکز درمانی را تجهیز خواهیم کرد.

*لزوم تجهیز مراکز درمانی برای شهرهای شهرستان دماوند

حجت‌الاسلام و و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در این نشست اظهار داشت: با گسترش مسائل بهداشتی و درمانی به شهرستان‌های اطراف استان تهران، تردد به تهران کاهش می‌یابد، در این ترددها قطعاً شاهد تصادف، نقص عضو و فوت خواهیم بود.

وی افزود: تصور بر این است که شهرستان‌های نزدیک به تهران وضعیت و امکانات بهتری دارند ولی این‌طور نیست و برخی شهرهای اطراف تهران با مشکلات بسیاری مواجه هستند، هرچند که شرایط شهرستان دماوند نسبت به مناطق دیگری بهتر است.

امام جمعه دماوند گفت: تقاضای مردم آبسرد، کیلان، رودهن و دماوند این است که مراکزی به هر میزانی که در توان است تجهیز شود تا بار مراکز اصلی کاهش یابد.

فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: انشالله اگر این اقدام در این ایام پر خیر و برکت ولادت امام رضا(ع) صورت گیرد، برکات بسیاری در شهرستان را شاهد خواهیم بود.

وی در خاتمه بیان داشت: اصحاب رسانه پیگیر مطالبات مردمی هستند و از آنها نیز در این زمینه تشکر ویژه دارم.

*در شهر کیلان نیاز به پزشک شبانه روزی است/ تمکیل بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند در دستور کار باشد

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: در بیمارستان سوم شعبان دماوند تحولی ویژه را شاهد بوده‎‌ایم، وقتی امور مربوط به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) در حال پیگیری بود، چندین نفر مراجعه داشتند.

وی ادامه داد: بهتر است بر چهار مورد به عنوان مصوبات جلسه تاکید گردد، توسعه ساختمان شبکه در شهرستان فیروزکوه با حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار، همچنین نیاز به سونوگرافی و رادیولوژی نیز در این شهرستان احساس می شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پروژه اورژانس منطقه که امروز نیز آغاز گردید از این موارد می باشد علاوه بر این نیاز به چند دستگاه آمبولانس است که درخواست لازم ارائه شده است.

میرزایی‌نیکو بیان داشت: تمکیل بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) برای شهرستان دماوند مورد دیگر است، بخش اورژانس بیمارستان راه اندازی شده و بخش کمکی دیگری نیاز است مرحله دوم این بخش طراحی شده که در صورت امکان اجرایی شود.

وی افزود: مورد دیگر نیروی های بومی است که قبلا عنوان شده است، توسعه بخش دیگری از بیمارستان که مربوط به بخش قدیمی بیمارستان سوم شعبان می باشد و برای خیرین نیز امکان گسترش آن وجود ندارد،از دیگر موارد می باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهر کیلان نیاز به پزشک شبانه روزی است که اگر این مورد صورت پذیرد خواسته این مجموعه بهداشتی درمانی انجام می شود.

میرزایی‌نیکو بیان داشت: در شهر رودهن نیز با تامین اجتماعی قراردادی منعقد شده که بر اساس آن زمین بر عهده ما و ساخت و ساز بر عهده تامین اجتماعی می باشد، اگر این مسئله نیز پیگیری شود به نتیجه آبرومند و در شان مردم منطقه دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن