به مناسبت روز جهانی معلولین صورت گرفت؛

کلنگ‌‌زنی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی در دماوند/ پیشنهاد دو منظوره بودن مرکز نگهداری معلولین ذهنی دماوند

کلنگ مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی دماوند به‌مناسبت روز جهانی معلولین با حضور جمعی از مسئولان در سایت آموزشی و درمانی شهرک مهک منطقه گیلاوند به زمین خورد.

سید احمد عقیلی، مسئول فنی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: این مرکز از سال 1383 در یک ساختمان استیجاری حوالی روستای حصار منطقه گیلاوند فعالیت خود را آغاز کرده بود و تا به امروز هم در همان مکان استیجاری مشغول بکار است.

وی افزود: در حال حاضر این مرکز از 60 معلول ذهنی بالای ۱۴ سال پسرانه به طور شبانه‌روزی نگهداری می‌کند و دارای 26 نفر پرسنل در دو بخش تخصصی فیزیوتراپ، پزشک، روانپزشک، روانشناس، کار درمانگر، مشاور تغذیه، بهیار، پرستار و بخش غیرتخصصی مراقبین هستند.

مسئول فنی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی دماوند ادامه داد: پروژه این مرکز امروز با حضور جمعی از مسئولان در زیر بنای 2980 مترمربع در سه طبقه به عنوان مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی پسرانه با اعتباری بالغ‌بر 6 میلیارد تومان کلنگ‌زنی شده است.

عقیلی تاکید کرد: اگر مسئولان شهری و اجرایی شهرستان دماوند همکاری‌های لازمه در خصوص احداث این مرکز را داشته باشند در آینده‌ای نزدک شاهد نگهداری از حدود 120 الی 150 نفر معلول ذهنی پسر بالای 14 سال و افزایش اشتغال برای 70 نفر خواهیم داشت.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم اظهار کرد: با توجه به اینکه کاربری زمین مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی بهداشتی و درمانی است به بخش خصوص پیشنهاد دو منظوره بودن این مرکز هم از لحاظ نگهداری معلولان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی داده شد، زیرا منطقه شهرک مهک گیلاوند نیازمند به یک درمانگاه می‌باشد.

وی گفت: همچنین نهایت تلاش خود را در حمایت از احداث مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی دماوند خواهیم کرد و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های موجود هرچه سریع‌تر احداث و بهره‌برداری شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن