در چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دماوند مطرح شد؛

مرکز کمپ ترک اعتیاد بدون مجوز در شهرستان دماوند وجود ندارد/ هدایت ۴۸۰ نفر از شهرستان دماوند به کمپ‌های ترک اعتیاد در طول سه ماه سال ۹۸/ پذیرش حدود ۲۴۳ نفر در مراکز کمپ ترک اعتیاد دماوند طی تیرماه

هدایت ۴۸۰ نفر از شهرستان دماوند به کمپ‌های ترک اعتیاد در طول سه ماه سال جاری از جمله موضوعات مطرح شده در چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان بود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند در چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: گرایش به مواد مخدر تهدیدی برای جامعه است و همه روزه در حال گسترس در بین جوانان می‌باشد و امروزه مصرف مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی به عنوان معضل اصلی جوامع مطرح و بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد: مواد مخدر صنعتی و مخدرها و محرک‌های نوظهوری که به بازار وارد شده زنگ خطری است برای نسل جوان که نیاز به توجه بیشتر خانواده‌ها دارد، که در این رابطه باید آگاه‌سازی و اقداماتی پیشگیرانه صورت بگیرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در زمینه آگاه‌سازی دستگاه‌های فرهنگی و دیگر مسئولین که عضوی از شورا هستند نقش به سزایی دارند.

جهانشاهی بیان داشت: در رابطه با شیوه آموزش با در نظر گرفتن موارد مهم جامعه را از مضرات و خطرات مواد مخدر آگاه شوند، انجام فعالیت‌های سالم و سازنده در اوقات فراغت، تقویت و توانایی افراد جامعه برای حل مشکلات، درمان خود و باز توانی معتادان باید صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: اخیراً در جلسه ستاد استانی که تشکیل شده، استانداری بر چند نکته به ویژه نقش شهرداری‌ها به عنوان کسانی که می‌توانند امر مبارزه با مواد مخدر را پشتیبانی کنند توجه ویژه‌ای داشتند و من خواهش دارم شهرداری‌ها عملکرد فعال‌تری در این زمینه داشته باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه جلسات مختلفی برگزار می‌شود اعضایی که در دستورالعمل به عنوان عضو اصلی هستند حضور پیدا نمی‌کنند و نماینده اعزام می‌کنند بعضاً این نماینده‌ها از موضوع مورد بحث مطلع هم نیست، ۵ شهردار در شهرستان وجود دارد که هیچ یک از آنها در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرکت نمی‌کنند، وظیفه شهرداری به عنوان پشتیبان مبارزه با مواد مخدر سنگین است و باید در این حوزه ورود کنند.

جهانشاهی بیان داشت: لزوم استفاده از سازمان‌های مردم نهاد و استفاده از این ظرفیت عظیم در جامعه می‌تواند ما را در این راستا کمک کند، از این رو باید این مسئله پیگیری شود چرا که این سازمان‌ها نقش قابل توجهی خواهند داشت، دستگاه‌های اجرایی نیز باید این سازمان‌ها را تشویق و ترغیب کنند و از مبارزه مواد مخدر و سوءمصرف مخدر حمایت کنند که نیاز به هم افزایی همه دستگاه‌ها وجود دارد.

وی در خصوص معتادین بهبود یافته گفت: در جهت عدم بازگشت این افراد به سمت مواد مخدر باید آموزش فنی حرفه‌ای ببینند و به فعالیتی مشغول شوند که یکی از راه‌های آن قرار دادن سرمایه در اختیار این افراد و خود اشتغالی آنها می‌باشد که فنی حرفه‌ای و اداره کار در این بین می‌توانند اقداماتی انجام دهند.

*نیروی انتظامی در زمینه جمع‌آوری معتادین متهاجر اقداماتی انجام خواهد داد/ افرادی که تبعه خارجی بوده و اعتیاد هم دارند، باید سریعاً تعیین تکلیف شوند

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند اظهار داشت: نیروی انتظامی در زمینه معتادین متهاجر اقداماتی انجام خواهد داد، کسانی که تبعه خارجی بوده و اعتیاد هم دارند باید سریعاً تعیین تکلیف شوند و طرد شوند، این مسائله در استان از طریق دادسرای انقلاب پیگیری می‌شود و در زمینه معتادین داخلی نیز راه‌کاری مشخص گشته و نیروی انتظامی طبق هماهنگی صورت گرفته اقدامات لازم را انجام خواهد داد، مراکزی هم در این خصوص برای باز پروری معتادین تعیین شده است.

جهانشاهی به نقش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌هایی که عضو شورای هماهنگی با مواد مخدر هستند باید هم‌افزایی داشته باشند و همه در قبال مردم جامعه مسئولیت دارند و نباید اجازه دهند که حتی یک نفر هم وارد این عرصه شود.

وی خطاب به مسئولین شهرداری عنوان کرد: تقاضا دارم شهرداری‌ها همکاری لازم در این خصوص داشته باشند و امیدوارم که در جلسات آتی شهرداران نیز در آن حضور پیدا کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند بیان داشت: برنامه‌هایمبارزه با مواد مخدر و سوء مصرف این مواد از قبیل کارگاه‌ها و فعالیت‌هایآموزشی باید به صورت مداوم از طرف تمامی دستگاه‌های عضو این شورا انجام شوند.

جهانشاهی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند نیز باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد؛ چرا که قشر آسیب‌پذیری در حیطه فعالیت‌های این اداره وجود دارند که باید برای این افراد برنامه‌ریزی لازم انجام شود، اکثر افراد سرپرست خانوار هستند یا فرزندانی آسیب‌پذیر با مادران تنها زندگی می‌کنند و عمدتاً از افرادی هستند کهاز نظر بنیه مالی ضعف دارند که باعث کج روی‌ها می‌گردد، از این رو باید آموزش لازم به این مادران و سرپرستان خانوار ارائه گردد.

وی تاکید کرد: با هماهنگی با اداره بهزیستی برنامه‌ای در تابستان سال جاری برای این ۱۲۰۰ خانواده از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) باید صورت پذیرد.

جهانشاهی با  تاکید بر اینکه همه روزه دامنه مواد مخدر گسترش می‌یابد، گفت: متاسفانه امروزه ۸۲۰ نوع ماده مخدر صنعتی در جوامع مختلف وجود دارد که نیاز به آشنایی با این مواد در شهرستان دماوند نیز احساس می‌شود، به محض اینکهکوچک‌ترین تغییری در رفتار فرزندان ایجاد شود والدین باید آگاه باشند و آموزش لازم را در جهت برخورد با آن ببینند.

*هیچ مرکز کمپ ترک اعتیاد بدون مجوزدر شهرستان دماوند وجود ندارد/ در تیرماه سال ۹۸، حدود ۲۴۳ نفر در مراکز کمپ ترک اعتیاد دماوند پذیرش شده‌اند

فاطمه حاجی خانزادی، رئیس اداره بهزیستی دماوند از فعالیت ۶ مرکز اقامتی جهت ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد و گفت: هیچ مرکز کمپ ترک اعتیاد بدون مجوزدر شهرستان دماوند وجود ندارد و برای یک دوره درمان ۲۸ روزه مبلغ ۷۶۰ هزار تومان اخذ می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی دماوند با بیان اینکه در تیرماه سال ۹۸، حدود ۲۴۳ نفر در مراکز کمپ ترک اعتیاد دماوند پذیرش شده‌اند، بیان کرد: از این تعدا،د ۳۰ نفر بیماران اتباع افغانستانی، ۴۳ نفر افراد بومی شهرستان دماوند، ۱۲۹ نفر افراد غیربومی و حدود ۱۰ نفر در قالب ماده ۱۶ بوده‌اند و ۴۱ نفر ترخیص شدند؛ در حال حاضر، حدود ۲۱۰ پرونده در جریان است.

*کشف بیش از ۵۹ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان دماوند طی سه ماه سال ۹۸/ در طول سه ماه سال جاری ۴۸۰ نفر از شهرستان دماوند به کمپ‌های ترک اعتیاد هدایت شدند

سروان حافظ بابایی، سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند در این نشست از کشف و ضبط ۴۷ کیلوگرم هروئین، ۷ کیلوگرم تریاک، ۳ کیلوگرم گراس و ۲ کیلوگرم سایر مواد مخدر طی سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در هفته گذشته طرح پاکسازی در شهر رودهن و منطقه مهرآباد را داشتیم که حدود ۱۷ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

*تعداد اندکی از معتادین متجاهر در شهرستان دماوند وجود دارد/ دستگیری  ۱۷۸ نفر خرده فروش مواد مخدر در شهرستان دماوند طی سه ماه اول سال ۹۸

وی افزود: در طول این سه ماه ۴۸۰ نفر نیز به کمپ‌های ترک اعتیاد هدایت شدند و علاوه‌بر این تعداد بسیار کمی از معتادین متجاهر در شهرستان دماوند جمع آوری شدند.

سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند از شوراهای اسلامی و دهیاری روستاهای شهرستان دماوند تقاضا کرد که در رصد احتمال کشت پنهانی خشخاش همکاری لازم را داشته باشند.

بابایی با بیان اینکه ۱۷۸ نفر خرده فروش مواد مخدر در طی سه ماه اول سال ۹۸ در سطح حوزه انتظامی شهرستان دماوند دستگیر شدند، گفت: همچنین در طرح پاکسازی ۱۷ نفر خرده فروش مواد مخدر در منطقه قراج با توجه به شکایت‌های بی‌شمار مردمی دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شدند.

چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1) چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1) چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1) چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1) چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1) چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند (1)

انتهای پیام/

1 دیدگاه

  1. محله شهرآباد ،خیابان شهید فریبرز حبیبی کنار رودخانه واقع در بومهن نیز پر از معتادین متجاهر است لطفا و خواهسا رسبدگی نمایید،آسایش را از این منطقه گرفته اند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن