رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند خبر داد؛

عدم استقبال مردمی از مراکز مشاوره بهزیستی در شهرستان دماوند/ ۲۵ درصد از افراد جامعه با مشکلات روحی و روانی مواجه هستند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند از عدم استقبال مردم از مراکز مشاوره بهزیستی در این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۵ درصد از افراد جامعه با مشکلات روحی و روانی مواجه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حسین بی‌نیاز در نخستین نشست شورای بهداشت و درمان شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: ۵۰ درصد از اختلالات روانی زیر ۱۴ سال و ۷۵ درصد زیر ۲۴ سال انجام می‌شود، در حال حاضر ۲۵ درصد از افراد جامعه نیز به نوعی درگیر مشکلات روحی و روانی هستند.

وی افزود: اگر روان سالم باشد جسم نیز به تبع کار خود را انجام می‌دهد؛ عوامل مختلفی در این زمینه موثر است و یکی از موارد بهداشت روان در محیط کار می‌باشد که در افزایش بهره‌وری و کارآیی کارکنان در دستگاه‌های اجرایی موثر است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند ادامه داد: متاسفانه با توجه به وجود چهار مرکز مشاوره بهزیستی در این شهرستان، استقبال چندانی از این مراکز نمی‌شود؛ مردم همانطور که برای بیماری‌های ساده به پزشک مراجعه می‌کنند برای سلامت روان نیز نیاز به مشاوره دارند.

بی‌نیاز از فعالیت خط ۱۴۸۰ در زمینه مشاوره در سطح کشور و فعالیت اورژانس اجتماعی در مواقع اضطراری و آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن