با حضور مسئولان شهرستانی و استانی صورت گرفت؛

افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه تسنیم روستای سربندان دماوند

مدرسه ۶ کلاسه تسنیم ۲ روستای سربندان از توابع بخش مرکزی دماوند با حضور مسئولان شهرستانی و استانی افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  در این مراسم نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پروش شهرستان‌های استان تهران، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند، سرپرست بخشداری دماوند، معاون فرماندار دماوند، دهیار و رئیس شورای اسلامی روستای سربندان حضور داشتند.

این پروژه در مساحت یک هزار متر مربع در یک طبقه با اعتبار یک میلیارد تومان توسط خانواده محترم یوسفی از خیران نیک اندیش احداث شده است.

*برای ساخت و نوسازی ۳۵ درصد از مدارس فرسوده در منطقه دماوند نیاز به اعتبارات و کمک خیرین است

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند در این مراسم اظهار داشت: منطقه دماوند از تنوع مدارس برخوردار است و دارای مدارس روستایی و عشایری و شهری با وسعت و پراکندگی بسیار می‌باشد.

وی افزود: دماوند از حیث وسعت و پراکندگی منطقه، سومین شهرستان در استان تهران است و 30 درصد از مدارس روستایی هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند ادامه داد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز در دماوند فعال است و امید است بتوانیم قول یک مدرسه دیگر در این روستا یا روستاهای دیگر را از خیرین می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه قدمت آموزش و پرورش در شهرستان دماوند به حدود 100 سال می‌رسد، گفت: اولین مدرسه در دماوند در سال 1304 تاسیس شد که این مهم نشان دهنده‌ی غنای فرهنگی بالای این شهرستان است، این قدمت باعث شده است که مدارس فرسوده بسیاری داشته باشیم.

پورفتحی تصریح کرد: حدود 35 درصد از مدارس دماوند فرسوده هستند و نیاز است در ساخت و نوسازی مدارس به آموزش و پرورش کمک شود هرچند از سوی خیرین و اعتبارات دولتی کمک‌های بسیاری دریافت کرده‌ایم.

وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش توسعه مهاجرت معکوس از شهر به روستا است، نوسازی و توسعه مدارس یکی از عوامل مهاجرت معکوس و توسعه روستاها می‌باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند گفت: در خصوص ساخت این مدرسه با مشکلاتی مواجه بودیم اما کار را متوقف نکردیم، این مدرسه ابتدایی دخترانه است و امسال حدود 165 دانش‌آموز در آن ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه تعامل و همدلی در بین مسئولان شهرستان دماوند قابل تحسین است، عنوان کرد: هرجا آموزش توسعه یابد شاهد توسعه اقتصادی، جتماعی و سیاسی خواهیم بود.

*خیرین نیکوکار در ایجاد و توسعه مدارس شهرستان‌های استان تهران نقش بسیار پررنگی را ایفا کرده‌اند

محمد صیدلو، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این مراسم گفت: دولت وظیفه دارد آموزش و پرورش رایگان را فراهم کند اما خیرین نیکوکار نیز در ایجاد و توسعه مدارس نقش بسیار پررنگی را ایفا کرده‌اند.

وی افزود: براساس سند تحول بنیادین یکی از اهدافمان این است که در آموزش و پرورش انسان‌هایی را تربیت کنیم که وقتی به امکاناتی دست یافتند، نگاه انسانی آنها تفاسیری از آیات قرآن باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: انگیزه خانواده خیر و نیکوکار یوسفی به دل و ایمان و اعتقاد قلبیشان بر تمام نشدن زندگی و تجربه این دنیا در عالم مادی، باز می‌گردد.

صیدلو تصریح کرد: خیرین از آنچه که خداوند به آنها روزی داشته است انفاق می‌کنند و این روزی قدر بزرگی است تا در این مدارس انسان‌هایی تربیت شوند که قلب‌های بزرگی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا