با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری تهران در رودهن؛

مخزن آب شرب ۵ هزار مترمکعبی مسکن مهر مهرآباد رودهن افتتاح و بهره‌برداری شد

به مناسبت هفته دولت و با حضور معاون امور عمرانی استانداری تهران، مخزن آب شرب پنج هزار مترمکعبی مسکن مهر مهرآباد بخش رودهن واقع در شهرستان دماوند افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، عملیات احداث این مخزن آب شرب با هدف ذخیره آب مورد نیاز، تأمین آب با فشار و حجم مناسب در سایت ۴۸ هکتاری مسکن مهر مهرآباد توسط گروه اجرایی معاونت مهندسی و توسعه آبفای شهر رودهن با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۸۰۰ تومان صورت گرفته است و گنجایش حجمی این مخزن پنج هزار مترمکعب می‌باشد.

در مکان فوق علاوه‌بر سازه مخزن پنج هزار مترمکعبی، اتاق نگهبانی، اتاق کلرزنی و تأسیسات مکانیکال ورودی و خروجی نیز در نظر گرفته شده است.

این مخزن در ارتفاع یک هزار و ۸۵۰ متری قرار دارد و جوابگوی نیاز آبی بیش از ۲۲ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش منطقه مسکن مهر مهرآباد رودهن در آینده می‌باشد.

همچنین به منظور توزیع آب با شرایط استاندارد در محدوده تحت پوشش مخزن، در سه تراز ارتفاعی، شیرفشار شکن‌های مختلف نصب گردیده است.

برای احداث مخزن فوق مسیری به طول یک هزار و ۵۰۰ متر آزادسازی و خاکبرداری شده است و به مقدار بیش از ۲۰۰ تن میلگرد آرماتور، بتن‌ریزی به حجم یک هزار و ۵۰۰ مترمکعب و قالب‌بندی به سطح دو هزار و ۵۰۰ متر مربع انجام گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن