فرماندار شهرستان دماوند:

محورهای اصلی مواصلاتی دماوند به علت عدم توسعه بار ترافیکی زیادی دارند/ پیشنهاد طرح عوارضی شدن احداث کنار گذر جنوبی گیلاوند به دنبال پیدا کردن سرمایه‌گذار می‌باشد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه محورهای اصلی مواصلاتی دماوند به علت عدم توسعه بار ترافیکی زیادی دارند، گفت: احیای ادامه اتوبان جنوبی که ادامه آزادراه پردیس برای دماوند در دست پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست مشترک شورای ترافیک استان تهران و شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان استانی در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان دماوند در معرض دو مسیر مواصلاتی مهم و کشوری قرار دارد، ظرفیت جاده‌ها کشش این حجم از عبور و مرور را در حال حاضر ندارد.

وی افزود: جاده‌های شهرستان در حال توسعه نیستند و فاقد مسیر خروجی هستیم بنابراین طبیعی است که هر روز در جاده‌های اصلی مشکلاتی داشته باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در راستای مسائل مذکور حمل و نقل ریلی پیگیری شده است، به دنبال این هستیم تا در سال‌های آتی بتوانیم اتوبان جنوبی که ادامه آزادراه پردیس است را برای دماوند احیا کنیم و این موضوع در دست مطالعه قرار دارد.

*احداث خطوط ریلی نیز یک راهکار برای روان‌سازی ترافیک است/ با گذشت 4 سال هنوز برای اجرای پل روگذر مهرآباد رودهن هیچ اقدامی نشده است

صفری ادامه داد: احداث خطوط ریلی نیز یک راهکار برای روان‌سازی ترافیک است که دستور کار قرار دارد اما نیاز به اعتبار و زمان دارد.

وی بیان کرد: به‌جز اقدامات مذکور می‌توان با برخی اقدامات داخلی بار ترافیک را کاهش داد، این در حالی است که به طور مثال انتقال پلیس راه به مکان دیگر سه سال است که به طول انجامیده و این جای سؤال دارد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: بیش از چهار سال است که ساماندهی و اجرای پل روگذر مهرآباد را پیگیری می‌کنیم اما هنوز هیچ اقدامی را شاهد نشده‌ایم.

صفری گفت: متأسفانه نابسامانی در حوزه ترافیک شهری را نیز شاهد هستیم، این یک موضوع جدی است و در شورای ترافیک مطرح شده است.

*ساماندهی خیابان سپاه در شورای تأمین مورد بحث و تصویب قرار گرفت/ ساماندهی امور ترافیک درون شهری و برون شهری دماوند را مسئولان شهرستانی بر عهده بگیرند

وی بیان کرد: بسیاری از مشکلات موجود در ترافیک شهری را می‌توان با یک اصلاح ترافیکی ساده رفع کرد و چاره‌ای جز این نداریم که حتماً در دستور کار ویژه قرار گیرد کما اینکه ساماندهی خیابان سپاه در شورای تأمین مورد بحث و تصویب قرار گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: در محورهای هراز و فیروزکوه مشکل ترافیکی وجود دارد و طی بازدیدهای به عمل آمده حدود 30 مورد مشخص شد و با حضور مدیرکل راهداری تهران مقرر شد که شهرداری‌ها و راهداری‌ها مسئولیت این مهم را بر عهده بگیرند.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: در بسیاری از موارد مشکل آفرین، مسئولان شهرستانی قادر هستند ساماندهی امور ترافیک درون شهری و برون شهری دماوند را بر عهده بگیرند.

*شهرداران باید در خصوص پارکینگ شهری برنامه ویژه‌ای داشته باشند

وی تصریح کرد: شهرداران باید در خصوص پارکینگ شهری برنامه ویژه‌ای داشته باشند تا شاهد ساماندهی و روان‌سازی جاده‌ای باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان گفت: پیشنهاد طرح عوارضی شدن کنار گذر جنوبی گیلاوند در حال حاضر به دنبال پیدا کردن سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌باشد.

*مشکل ترافیکی جاده‌های هراز و فیروزکوه بسیار حاد است/ باید یک مصوبه برای ایجاد آزادراه کمربندی جنوبی دماوند داشته باشیم

علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند در این نشست اظهار کرد: همه باید بپذیریم که مشکل ترافیکی جاده‌های هراز و فیروزکوه بسیار حاد است و این مشکل در سطح شهرستانی نیست بلکه در سطح استانی و فرا استانی است.

وی افزود: مشکل جاده‌های مذکور ملی شده است زیرا یکی از شریان‌های اصلی دسترسی به پایتخت در برخی ایام یا ساعات کاملاً مسدود است و این باعث می‌شود در مواقع خطر و بحران دسترسی به پایتخت دچار مشکل شود.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم با اعتبارات محدود شهری و شهرستانی مشکل مذکور رفع شود، تمام تلاش‌ها و اقدامات شهرداری، راهداری و پلیس‌راه تنها یک مسکن مقطعی است که گاهی حوزه عملکرد آن تفاوت می‌کند.

شیوا عنوان کرد: اقداماتی همچون نصب تابلو و علائم، پارک حاشیه‌ای و دیگر ساماندهی‌ها ممکن است مسکن باشد اما قطعاً همگی در درمان این پدیده بی تأثیر هستند.

وی ادامه داد: در جلسات تشکیل شده به دنبال تصویب مسکن‌ها هستیم و پیشنهاد می‌شود این مسکن‌های مقطعی حداقل با سرعت بیشتری اجرا و طرح‌های شهرداری زودتر تصویب شوند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند تصریح کرد: موضوع دیگر یک اقدام اساسی و بنیادی است، ماده 48 شدن پیمانی که باعث آزار مردم در ترافیک می‌شود جای تأسف بسیار دارد و این خبر از تلخ‌ترین خبرهایی است که شنیده شده است.

شیوا گفت: باید یک مصوبه برای ایجاد آزادراه کمربندی جنوبی دماوند داشته باشیم تا این معضل را از حالت مقطعی خارج و کاملاً درمان کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن