عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند:

متاسفانه طی یک سال در شورای اسلامی شهرستان دماوند کلاس آموزش قوانین برای شوراهای شهری و روستایی نگذاشته‌ایم

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: متاسفانه طی یک سال در شورای اسلامی شهرستان دماوند کلاس آموزش قوانین برای شوراهای شهری و روستایی نگذاشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، ابوذر نادری در چهل و دومین نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت مطالعه قوانین و رعایت آن اظهار کرد: قطعا فیلترهای نظام بسیار قوی هستند و نباید بعد از عبور از فیلترها مسیری را اشتباه برویم و بدون مشورت اقدامی نکنیم.

وی افزود: متاسفانه طی یک سال در شورای شهرستان کلاسی برای شوراها نگذاشته‌ایم و برخی از شوراهای روستایی فاقد دفتر شورا هستند و جلسات در منازل برگزار می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند گفت: اگر به سبب کم اطلاعی از قوانین و ابلاغیه ها گامی منفی برداریم، بدان معناست که قانون را نمی‌دانیم و این نقص بزرگی است یا قانون را می‌دانیم اما درصدد تعامل دوستانه با کسی بوده‌ایم که این نیز خیانت است.

نادری ادامه داد: قانون تکالیف را مشخص می‌کند و امید است بی گناهی اعضا اثبات شود، مطمئنا هیچکسی به فکر سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده نیست و به هیچکس اجازه نمی‌دهیم که جایگاه شورایی که فقط حاصل اعتماد مردمی است، مخدوش شود.

وی تصریح کرد: طبق قانون نائب رئیس تمام وظایف رئیس را بر عهده دارد و کمیسیون‌ها باید تقسیم وظایف شوند، کمیته‌های انطباق در بخش‌های رودهن و مرکزی وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند و موردی نیست که به تذکر کشیده و یا به محافل فرادستی برای تایید مصوبات برده شود.

عضو شورای اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: در زمینه کمیسیون‌ها مقرر شده بود تقسیم کار صورت گیرد و در حال حاضر که رئیس شورای شهرستان حاضر نیست، نائب رئیس وظایف را بر عهده دارد و برای دیگر کمیسیون‌ها نیاز است رای گیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا