رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند؛

مبارزه با ریزگردها و سیلاب‌ها در گرو توجه به مسائل آبخیزداری است

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: توجه به مسائل آبخیزداری و کمبود آب، راه‌حل مقابله با ریزگردها و سیلاب‌ها است.
به گزارش پایگاه خبری تارود، علی خلیلی در سخنرانی خود پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته در شهر رودهن به مسائلی پیرامون اهمیت حفاظت از منابع‌طبیعی، درختکاری و نقش مشارکت عمومی در حفظ و توسعه انفال پرداخت.
وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر موضوع درختکاری و جایگاه والای غرس نهال در فرهنگ ملی ایران، از افزایش سرانه فضای سبز به عنوان تنها راه نجات، حفظ و توسعه منابع‌طبیعی به عنوان سرمایه‌های ملی یاد کرد.
رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند با استناد بر فرمایش مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان بر لزوم توجه به مسائل آبخیزداری و کمبود آب به عنوان راه‌حل مقابله با ریزگردها و سیلاب‌ها تاکید نموده و این بیانات، چراغ راه و الگویی در مسیر دستیابی به اهداف والای زیست‌محیطی است.
خلیلی با بیان این که کشت درخت و روز درختکاری باید از حرکتی نمادین به فرهنگی نهادینه و حرکتی در راستای توسعه اقتصادی و زیست‌محیطی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها تبدیل گردد، بر ایجاد عزمی ملی در جلوگیری از تخریب منابع‌طبیعی موجود و حرکت در مسیر توسعه این منابع تاکید کرد.
وی با اشاره به اقدامات مؤثر سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی و انفال، خواستار مشارکت، همدلی و همیاری آحاد مردم در مسیر حفظ و توسعه منابع‌طبیعی به عنوان امانت‌های الهی شد.
گفتنی است که در پایان مراسم نماز جمعه در شهرهای دماوند، رودهن، ‌آبسرد نهال‌هایی در میان نمازگزاران توزیع گردید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن