لیست وضعیت احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه

وضعیت احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند،  از بین ٧٧ داوطلب ثبت‌نام کننده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در بررسی‌های هیئت نظارت‌بر انتخابات که به فرمانداری‌‌ ارسال شده است، ١١ نفر تأیید صلاحیت، ٣۵ نفر رد صلاحیت، ٢٠ نفر عدم احراز صلاحیت شده‌اند و همچنین ١١ نفر انصراف داده‌اند.

لازم به ذکر است لیست نهایی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس ۲۲ بهمن‌ به حوزه‌های انتخابیه اعلام می‌شود.

داوطلبانی که صلاحیت‌شان تایید و احراز نشده جهت ارائه شکایت ظرف مدت ۵ روز از ۲۲ دی‌ماه به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان مربوطه مراجعه کنند.

آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت: مرحله اول بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید؛ در این مرحله هیات‌های نظارت استانی و مرکزی زحمات زیادی کشیدند و در فرصتی اندک و با دقتی زیاد کار اعلام نتایج بررسی‌ها را به پایان بردند.

وی با تاکید بر اینکه هیات‌های نظارت بر اساس مدارک و مستندات متقن از مراجع قانونی اقدام به بررسی صلاحیت داوطلبان کردند، افزود: شورای نگهبان پاسدار حقوق مردم است و تمام تلاش خود را می‌کند که حق و حقوق احدی ضایع نشود از همین رو اگر داوطلبی فاقد شرایط اعلام شده و یا نسبت به عدم تائید صلاحیت خود اعتراض دارد، می‌تواند به هیات‌های نظارت استانی مراجعه کند و شکایات خود را به همکاران ما برسانند؛ ما با گوشی شنوا شکایات و اعتراضات را رسیدگی می‌کنیم و البته تحت فشار فرد یا جریانی در روند بررسی صلاحیت‌ها قرار نمی‌گیریم.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با دعوت داوطلبان به صبر و خویشتنداری تصریح کرد: نتایج اعلام شده درباره صلاحیت داوطلبان نهایی نیست و همچنان امکان بازبینی و بازنگری در نظرات اولیه توسط اعضای شورای نگهبان وجود دارد.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: همان‌طور که قبلا نیز تاکید کرده بودیم در بررسی صلاحیت‌ها به حزب و جناح کاری نداریم و شرایط قانونی را با کلیه داوطلبان تطبیق می‌دهیم. در میان افراد تائید یا رد صلاحیت شده افراد شاخصی از هر دو جناح سیاسی هستند که خود نشانگر این رویکرد بی‌طرفانه و مستقل شورای نگهبان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن