فرماندار شهرستان دماوند:

لزوم نظارت ویژه بر کیفیت عملکرد آموزشی اساتید و مدرسین دانشگاه‌ها در دماوند/کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها فعال‌تر شود

فرماندار شهرستان دماوند از لزوم نظارت ویژه بر کیفیت عملکرد آموزشی اساتید و مدرسین دانشگاه‌ها در این شهرستان خبر داد و گفت: کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها فعالتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی حیدری در پنجمین نشست کمیسون دانشجویی و فرهنگی شهرستان دماوند اظهار داشت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، دانشگاه موتور پیشرفت کشور است و این تعبیر، نشان از اهمیت جایگاه دانشگاه دارد.

وی افزود: فعالیت آموزش در راستای پرورش فرزندان و تربیت جوانان به عنوان مدیران آینده کشور در حیطه وظایف آموزش و پرورش و دانشگاهها قرار دارد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: فعالیت دستگاههای مختلف و نهادهای فرهنگی باید با نگاه به درون جامعه و معضلات اجتماعی باشد.

حیدری تصریح کرد: افرادی که در حوزه پرورشی و آموزشی فعالیت دارند باید خلاقیت داشته و کیفیت آموزش را بالا ببرند.

وی گفت: در دوران کرونا نباید کیفیت آموزش مورد غفلت واقع شود و این امر باید همواره مورد رصد قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: کرسی های آزاد اندیشی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و تبادلِ تفکر در فضای دانشگاهی تقویت شود.

حیدری  ادامه داد: امیدواریم که در دوران پس از کرونا، شاهد فعالیت‌های بیشتر آموزش و پرورش و کرسی های آزاد اندیشی در شهرستان باشیم.

وی گفت: کیفیت آموزشی، چگونگی رابطه استاد – دانشجو باید جزء معیارهای ارزشیابی مدرسین دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

*ضرورت استفاده از زیرساخت‌های الکترونیک و آموزش مجازی دانشگاه‌ها در دماوند/ فعالیت ۱۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در شهرستان دماوند

حلیم زمهریر، معاون فرماندار شهرستان دماوند در این نشست اظهار داشـت: شهرستان دماوند با دارا بودن ۱۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی، به عنوان یکی از مهمترین شهرستانهای دانشگاهی در شرق استان تهران به شمار می‌رود.

وی افزود: یکی از مشکلات این مراکز در سال‌های اخیر، کمبود جذب دانشجویان و پذیرش آنها در مراکز دانشگاهی شهرستان بوده که این امر موجب مشکلاتی برای آنها شده است.

معاون فرماندار شهرستان دماوند گفت: با وجود شرایط ناشی از کرونا، مراکز دانشگاهی شهرستان تعامل خوبی داشته و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نسبت به برگزاری مراسمات ملی و مذهبی و کرسی های بصیرت افزایی و آزاد اندیشی اقدام کرده اند.

حلیم زمهریر عنوان کرد: انتظار ما، همکاری و تعامل بیش از پیش مراکز دانشگاهی و استفاده از ظرفیت شبکه‌های آموزشی در جهت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و بصیرت افزایی با محوریت انتخابات و حضور حداکثری افراد به ویژه دانشجویان در انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ است.

وی بیان کرد: مجموعه فرمانداری برای فراهم آوردن شرایط مناسب برگزاری امتحانات مدارس و دانشگاهها در رابطه با پایداری خدمات، پیگیری‌های لازم را به عمل آورده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا