عضو شورای اسلامی روستای سربندان:

لزوم اختصاص مکانی برای تجمیع ۳۰ واحد دامداری در روستای سربندان دماوند/ برای تجمیع دامداری‌ها نیاز به مساعدت منابع آب و جهاد کشاورزی است

عضو شورای اسلامی روستای سربندان از لزوم اختصاص مکانی برای تجمیع ۳۰ واحد دامداری در روستای سربندان دماوند خبر داد و گفت: برای تجمع دامداری‌ها نیاز به مساعدت منابع آب و جهاد کشاورزی است.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، محسن جعفری در هفتمین نشست شورای اسلامی شهرستان دماوند با حضور مسئولان اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: روستای سربندان بزرگترین و پرجمعیت ترین روستای بخش مرکزی شهرستان دماوند به شمار می‌رود، شغل اصلی مردم کشاورزی و دامدارای است که حق تعریف 2500 راس دام در مراتع وجود دارد، این روستا همچنین دارای 4200 هکتارمرتع می‌باشد.

وی افزود: سال‌های اخیر به علت ورود غیربومیان به روستا مشکلاتی ایجاد شد و سال 94 یک زمین ملی به مساحت 10 هکتار در روستای سربندان معرفی شد و از آن استقبال به عمل آمد، ‌رئیس منابع طبیعی وقت نیز ملی بودن این زمین را طی نامه رسمی اعلام کرد.

عضو شورای اسلامی روستای سربندان گفت: در اواسط این اقدام منابع طبیعی اعلام کرد که این زمین ملی نیست و جزو مستثنیات است، علیرغم پیگیری‌ها پرونده از شهرستان خارج و به جهاد استان رفت، اما نامه از سال 94 تا 97 در جهاد استان تهران ماند.

جعفری ادامه داد: نماینده وقت نیز پیگیری هایی کرد و رئیس جهاد کشاورزی وقت توجیه شد که موضوع زمین خواری نیست و اراضی برای دامداری پیش بینی شده بودند اما دستور تمدید نامه اداره منابع آب داد.

وی تصریح کرد: یک سال و نیم است که بین جهاد و منابع آب گیر افتاده‌ایم و منابع آب می‌گوید که نمی‌تواند آب را تامین کند، اگر این کار ممکن نیست به مردم اطلاع دهید که شدنی نیست و اگر واقعا می‌خواهید از اقتصاد مقاومتی و تولید حمایت کنید، باید نگاه‌ها در این راستا باشد.

عضو شورای اسلامی روستای سربندان گفت: نیاز است که به پرونده مذکور به دید مثبت نگاه شود و منابع آب موانع را برطرف کند، انتظار می‌رود که جهاد کشاورزی بیشتر پیگیری کند.

جعفری عنوان کرد: اگر برای تجمیع دامداری و واگذاری زمین در روستای سربندان قانون به طور کامل اجرا می‌گردد، امیدواریم با همین نگاه و تیزبینی دست افراد سودجو و زمین‌خوار قطع خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن